YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa Birliği şaşırtmadı! Türkiye bütçesinden kesinti yapacaklar
Avrupa Birliği bütçe toplantısından Türkiye aleyhine bir karar daha çıktı. AB, siyasi hadiseleri gerekçe göstererek Türkiye'ye ayrılan bütçeden 105 milyon euro kesinti yapma kararı aldı.
Avrupa Birliği şaşırtmadı! Türkiye bütçesinden kesinti yapacaklar
18 Kasım 2017 / 14:32 Güncelleme: 18 Kasım 2017 / 15:50

Avrupa Birliği 2018 Bütçe Toplantısından skandal bir karar çıktı. 16 saat süren toplantının ardından Türkiye'ye kesinti yapmaya karar verildi. Kesintinin miktarıysa 105 milyon euro!

Müzakerelere, Türkiye'ye yönelik bütçe kesintisini hararetle savunan ve AB bütçesi konusunda mutlak yetkiye sahip olan Avrupa Parlamentosu  da katıldı.

105 MİLYON EURO KESİNTİ YAPILACAK

AP bütçe raportörü Siegfried Mureşan, müzakereler sonrası yaptığı açıklamada, kesintiye gerekçe olarak 'Türkiye'nin Avrupa standartlarından sapmasını' gösterdi. Gelecek yılki AB bütçesinde Türkiye için öngörülmüş katılım öncesi fonlarda 105 milyon euro kesintiye gidileceğini bildirdi.

KARARDA DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

AP konuyu 30 Kasım 2017 tarihinde düzenleyeceği genel kurul oturumunda ele alacak. AP içindeki tüm siyasi gruplar Türkiye'ye aktarılan fonlarda kesintiye gidilmesini desteklediğinden bu sabah alınan kararda değişiklik beklenmiyor. AP onayının ardından 2018 bütçesi imzalanarak yürürlüğe girecek.

AB SÖZLERİNİ YERİNE GETİRMİYOR

AB Bakanı Ömer Çelik daha önce, AB’nin Suriyeli mülteciler için vadettiği yardımın ilk dilimini bile ödemediğini söylemişti.

Van’da, Helsinki Politika Forumu’nda konuşan Çelik, “5 yaşındaki bu çocuklar emeklilik yaşına gelene kadar bu paraların gelmesi herhalde söz konusu olmayacak” demişti..

ab-terör örgütü
 // Yaşar
ab çok iyi bir karar almıştır, bende bu kararı destekliyorum. illaki ab diyenlere itaf olunur. şimdi gidin şu fasıl bu fasıl diye yalvarın. böyle iyi oluyor....
18 Kasım 2017 16:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler