YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AVM'lere yılbaşı ayarı...
AVM'lere yılbaşı ayarı...
30 Aralık 2011 13:50
Alış veriş merkezlerine yılbaşı ayarı yapıldı. Kısa bir süre için merkezler biraz daha geç kapanacak...

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanı Mehmet Nane, AVM tüketicilerinden gelen talep paralelinde bazı alışveriş merkezlerinin saat 23.00, bazılarının 24.00'da kapanmaya başladığını bildirdi...

Nane, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AVM'ler açısından yılın en verimli aylarından birinin aralık ayı olduğunu, insanların dostlarına hediyeler aldığını söyledi.

Bu sene aralık ayının ilk yarısında umdukları bir hareketlilik olmadığını, ancak ikinci yarıdan itibaren hareketlilik başladığını ifade eden Nane, ''Perakendeciler çok değişik kampanya ve indirimler sağladılar. Dünden itibaren, AVM tüketicilerinden gelen talep paralelinde AVM'ler gece geç kapanıyor. Tüketicilerin daha etkin alışveriş yapmaları için bazıları saat 23.00, bazıları 24.00'da kapanacak'' dedi.

Perakendeciler olarak bu yıl çift haneli büyümeyi yakaladıklarını, büyümenin enflasyondan arındırılmış olarak yüzde 10, enflasyonla yüzde 20'ye yakın olduğunu söyleyen Nane, ''Bu yıl 80 bin istihdam yaratırız' demiştik, yıl başından bu yana bunu 100 bine taşıyoruz. Yüzde 12 artışla net istihdam sayımızı 600 binin üzerine çıkarıyoruz. Türkiye'de net istihdam yaratan ilk 3 sektörden biriyiz'' diye konuştu.

2012 yılında ilk 6 ayda iyimser ihtiyatlı olmayı öngördüklerini dile getiren Nane, AB'de ilk 6 ayda seçimler yapılacağını, siyasi istikrarın tesis edilmesinden dolayı ekonomik istikrarın sağlanmasıyla sektörün yılın ikinci yarısında pozitife döneceğini belirtti.

Mehmet Nane, 2012 yılında yine çift haneli büyüme ve 100 bin civarında bir istihdam yaratmayı öngördüklerini vurguladı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler