YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avcı'nın mektubunda değinmediği konuşma
Avcı'nın mektubunda değinmediği konuşma
10 Ekim 2010 07:32
"Devrimci Karargah Örgütü"operasyonunda tutuklanan Hanefi Avcı, el yazısıyla yazdığı mektubunda hukuk sisteminin adil olmadığından şikayetçi. Fakat Avcı örgüte üye olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Necdet Kılıç'la olan görüşmelerine hiç değinmedi.

Devrimci Karargâh terör örgütüne 'yardım ve yataklık' iddiasıyla tutuklanan eski polis müdürü Hanefi Avcı, kendisini el yazısıyla yazdığı mektupla savundu.

Hiçbir kişi ve örgüte mesleğinin ve kanunların yasak ettiği yardımı yapmadığını savunan Avcı, "Hayatı terör örgütleriyle mücadelede geçmiş 34 yıllık bir polis müdürünü bir anda sol terör örgütlerine yardım yapan bir kişiye dönüştürebilen hukuk sistemi adil değildir.'' ifadelerini kullandı. Avcı mektubuna şöyle devam etti: "Her türlü özgürlüklerin teminatı ve masumiyetin güvencesi olması gereken adalet organları, korkularımızın kaynağı haline gelmemelidir. Bu adalet ve hukuk anlayışı, toplum ve herkes için tehlikelidir, bir hukuk devletinde hiç olmayacak bir durumdur. Bu anlayış, ülkemizde egemen olmamalıdır. Hukuk ve demokrasi, herkese her zaman lazım olacak değerlerdir.''

Hanefi Avcı'nın mektubunda Devrimci Karargah örgütüne üye olduğu iddiasıyla tutuklanan Necdet Kılıç'la telefon konuşmalarına hiç değinmemesi dikkat çekti. Zira Avcı, söz konusu konuşmalarda örgüte yönelik soruşturmayı deşifre ediyordu. 16 Eylül 2010 tarihli telefon konuşmasında Avcı, Kılıç'a, "Senin o eski dinleme kararını buldum. Sahte isimle aldıkları kararı. (...) Şimdi yenisini de öğrendim. O senin dinleme ile ilgili mahkemenin kararını da bulduk. 2009/1860 sayı ile başka bir adam adına almışlar kararı." diyordu.
 

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler