YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avcı: Daha Paralel Yapı'nın yaptıklarının yüzde 10'u
Yargıtay'ın 'Devrim Karargah' örgütü davasında aldığı hapis cezası onadığı Hanefi Avcı'nın açıklamaları gündem olmaya devam ediyor.
Avcı: Daha Paralel Yapı'nın yaptıklarının yüzde 10'u
26 Aralık 2014 / 09:36 Güncelleme: 26 Aralık 2014 / 09:41

Yargıtay'ın "Devrimci Karargah Örgütü" davasında "örgüt üyelerine yardım" suçundan verilen 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasını onaması üzerine açıklamalarda bulunan Hanefi Avcı, katıldığı bir haber kanalının özel yayınında şunları söyledi;

Daha yüzde 10'u çıkmadı
 

Paralel Yapı'nın yaptığı suçların henüz yüzde 10'u çıkmadı, daha çıkacak. Daha yeni komplolar da ortaya çıkacak. Örgüte yönelik operasyonda haddin aşılmasına da karşıyım, sadece yaptıklarının hesabı sorulsun.

Hükümet çok şey yapmaya kalkabilir ama herkese hükmedemez. Hükümetin Paralele yönelik operasyonda örgütten daha hakkaniyetli olacağını düşünüyorum. Hükümetin ve devletin, operasyonlar sürecinde yaşanan mağduriyetleri gidermesi lazım. Hükümetin bu soruşturma sürecine fazla karışması sadece yeni sorun doğurur, hükümet puan kaybeder.

En az 4-5 yıl daha yatmam gerekir

En 4-5 yıl daha yatmam gerekir. Şu anda karara karşı bizim müracaat edebileceğimiz bazı kanun yolları var. Devlete değil akla, vicdana güveniyorum.  Mahkemeler yorum yaparak hukukun önünü açtı. Örgütün özel bir kasıtla beni tuttuğu açık.  Bana ceza vermek için bahane arandı.  Örgüt mensubu statüsünde olduğumuz için daha dar irtibat imkanımız oldu.
 
Ölçüsüzlük ve sınırsızlık vardı, o gün için hukuk yoktu. Fikrin namusu olan çok insanlar vardı.  Kitap yayınlandığı zaman belli medya uzak durdu.  Paralel Yapı denilen olgu sadece iktidarın karşısında bir güç değildir. Devlet kendi görevini kendisi yapması gerekir, teslim ederseniz olacağı budur. Paralelle herhangi bir temasım olmadı.  Örgüt mensubu kendi dünyasında yaşadığı sürece varlığından rahatsız olmam. Örgüt siyasi aktör olarak ortaya çıktığı için hükümetle karşı karşıyalar.

Balyoz Davası
 
Balyoz Davası'nda ortaya çıkarılan belgelerin çoğu sahte.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler