YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Attığı mesajla kurtuldu!
Attığı mesajla kurtuldu!
27 Mart 2012 21:16
Rehin tutulduğu evden attığı mesajla kurtarıldı
İzmir'de, hırsızlık yapmayı ve uyuşturucu madde satmayı kabul etmediği için Karabağlar ilçesinde bulunan evde bir süre rehin tutulan Tevfik Orhan M. (24), Terör ve Özel Harekat polisinin düzenlediği operasyonla kurtarıldı. Tevfik Orhan M.'yi rehin tutarak işkence yaptıkları iddia edilen E.B. (22) ve H.E. (20) gözaltına alındı.

Olay, Tevfik Orhan M.'nin önceden tanıştığı E.B. ve H.E.'nin daveti üzerine bu iki kişiyle buluşmasıyla başladı. Tevfik Orhan M.'yi otomobille alarak gezen zanlılar, iddialara göre Tevfik Orhan M.'den kendileri için hırsızlık yapmasını ve uyuşturucu madde satmasını istedi. Bu teklifi Kabul etmeyen Tevfik Orhan M., iki zanlı tarafından Limontepe semtinde bulunan bir eve zorla getirilerek rehin tutuldu. Zanlılar tarafından dövülerek işkenceye uğrayan Tevfik Orhan M., zanlıların odada unuttuğu cep telefonundan ablasına, "Beni kaçırdılar. Limontepe'de askeri tel örgülerin yanındaki eve kapattılar. Beni kurtarın" mesajını gönderdi.

İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, mesajda anlatılmaya çalışılan bölgedeki evleri tek tek konrol etti. Rehinin yerini belirleyen polis, özel harekat ekiplerinin de desteğiyle demir kapıyı kırarak eve girdi. Polis, Tevfik Orhan M.'yi el ve ayakları bağlı halde buldu. Evde saklanmaya çalışan iki zanlı E.B., ve H.E. ise gözaltına alındı. Tevfik Orhan M., hastanedeki kontrollerinin ardından taburcu edildi. İki şüpheli ifadelerinin alınması için emniyete götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

(CİHAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler