YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Atlayacaksan atla' sözüne 10 yıl hapis talebi
'Atlayacaksan atla' sözüne 10 yıl hapis talebi
17 Mart 2016 18:22
Boğaziçi Köprüsü'nde polisin intihardan vazgeçirdiği Erol Çetin'e, "atlayacaksan atla" dedikleri iddiasıyla haklarında soruşturma başlatılan 2 şüphelinin iddianamesi hazırlandı.

Boğaziçi Köprüsü'nden atlayarak intihar eden Erol Çetin'e, korkuluklardan inmek üzereyken "atlayacaksan atla" dedikleri iddiasıyla haklarında soruşturma başlatılan 2 şüphelinin, "gerçekleşen intihara yönlendirme" suçundan 10'ar yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 8 Mart 2016'da maktul Erol Çetin'in Boğaziçi Köprüsü korkulukları üzerine çıkarak intihar girişiminde bulunduğu belirtilerek, şahsın olay yerine çağrılan uzman polislerce intihardan vazgeçirilmeye çalışıldığı ve bununla ilgili gerekli önlemlerin alınarak müdahale yapıldığı aktarıldı.

Bu sırada şüpheliler Hülya U. ve Merve Ö'nün, araçlarıyla köprüden geçerken maktul Çetin'e yönelik, "Atlasana ulan" deyip küfür ettikleri belirtilen iddianamede, bunun üzerine Çetin'in şüphelilere dönerek, "Atla he, atla" diyerek kendisini boşluğa bıraktığı ve daha sonra öldüğünün belirlendiği bilgisi verildi.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler