YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Atı alan Üsküdar'ı geçti'
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye ekonomisinin çok güçlü olduğunu vurgulayarak, eski günlere geri dönmenin mümkün olmadığını söyledi.
'Atı alan Üsküdar'ı geçti'
22 Temmuz 2011 / 22:11 Güncelleme: 22 Temmuz 2011 / 22:17

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ''Avrupa'nın birçok ülkesi perişan. Ciddi ekonomik tehdit ve tehlikelerle karşı karşıyalar. Ama Türkiye'nin maşallah taş gibi ekonomisi var'' dedi.

Bakan Çağlayan, AK Parti İl Teşkilatınca düzenlenen teşekkür gezileri kapsamında, Mersin'deki temaslarının ardından, helikopterle Anamur ilçesini ziyaret etti.

Burada partisinin yeni hizmet binasının açılışını yapan Çağlayan, AK Parti'nin, Anamur'da seçimlerde birinci parti olamadığını ifade ederek, ancak bunun ilçeye hizmet getirmelerini engellemeyeceğini söyledi.

Bugün Avrupa'nın birçok ülkesinde ekonomik sıkıntıların gündemde olduğunu anlatan Çağlayan, şöyle konuştu:

''Avrupa'nın birçok ülkesi perişan. Ciddi ekonomik tehdit ve tehlikelerle karşı karşıyalar. Ama Türkiye'nin maşallah taş gibi ekonomisi var. Bunu bilen faiz lobileri, çeşitli senaryolar üretip, Türkiye'nin kaynaklarını sömürmek istiyor. Ama şunu bilmeliler; Türkiye'nin ekonomisi birçok Avrupa ülkesinden daha iyi durumda. Bizim ülkemizi Allah nazardan korusun. Toplam borcumuz, yıllık gelirimizin yüzde 40'ına denk geliyor. Bu güçlü bir ekonomimizin olduğuna dair önemli bir gösterge. Böyle bir ülkede kriz olur mu  Evvel Allah olmaz. Birçok Avrupa ülkesinin bakanı ve başbakanı bizi arayıp, ülkemizi model almak istediğini söylüyor. Faiz lobisi yine eski günlerin hayalini kuruyor. Artık atı alan Üsküdar'ı geçti. Çok şükür başbakanımız olduğu sürece o günler yaşanmaz yeniden.''

Herkesi kendilerine kardeş kabul ettiklerini dile getiren Çağlayan, ''Bize oy verenlerden Allah razı olsun. Onlar bizim kardeşimiz. Ama CHP, MHP ve BDP'ye oy verenler de bizim kardeşimiz. Onlar da bizim hizmetlerimizi gördükçe, bir gün bize oy verecekler. Onlar da bir gün AK Partili olacak'' diye konuştu.

Bazı milletvekillerinin sadece seçim döneminde halkın karşısına çıktığını, ancak kendilerinin bunlardan olmayacağını vurgulayan Çağlayan, Mersin'e ayda en az 3 kez gelerek, herkese nasıl milletvekilliği yapılacağını göstereceklerini kaydetti. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler