YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ateşkese Türkiye'den ilk yorum
Ateşkese Türkiye'den ilk yorum
11 Ağustos 2014 23:45
İsrail ile Gazze arasında dün 00.01'de başlayan ateşkese Türkiye'den ilk yorum geldi.

Türkiye, Filistinli gruplarla İsrail arasında dün gece yarısından itibaren ilan edilen 72 saatlik ateşkesi "memnuniyetle" karşıladı. 

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, dün gece yarısından itibaren bir kez daha 72 saat süreli ateşkes ilan edilmesinin memnuniyetle karşılandığı belirtilerek, mevcut aşamada, ateşkesin sürdürülebilir hale getirilmesinin önem taşıdığı vurgulandı. Açıklamada, "Aksi takdirde, bu tür geçici duraklamalar bölgede kalıcı bir sükunetin sağlanması bakımından yeterli olmayacaktır" ifadeleri kullanıldı. 

Türkiye'nin sürdürülebilir bir ateşkesin tesisi için uluslararası ortaklarıyla eşgüdüm içerisinde aralıksız bir şekilde çaba sarfettiği kaydedidilen açıklamada, ayrıca Gazze’deki halkın acil ihtiyaçlarının karşılanması doğrultusunda insani yardım çalışmalarının da sürdürüldüğü belirtildi. 

Açıklamada ayrıca, "Bu çerçevede son olarak, Filistinli yaralıların tedavi amacıyla Gazze’den Türkiye’ye sevk süreci başlatılmış ve ilk yaralı grubu ülkemize gelmiştir. Ülkemiz, Gazze’de zor şartlar altında yaşayan Filistinli kardeşlerimize yönelik desteğini her alanda kararlılıkla devam ettirecektir" ifadeleri kullanıldı.

 

AA

01:47
 // BAŞKENT TÜRKİYE
İslam aleminin başkenti Türkiye'dir. ''Sen koca ülkeye nasıl kent dersin'' demeyin. Koca bir İslam İmparatorluğuna bal gibi olur. Kuddüs, Mekke, İstanbul... İşte bunlar Yeni Türkiye İmparatorluğu... Hayaline kavuştuk, hayal; fiilin temelidir. Ütopyalar geride kaldı. Büyük düşün!!!...
12 Ağustos 2014 01:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler