YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ateş altındayız,hakkınızı helal edin
Ateş altındayız,hakkınızı helal edin
06 Ağustos 2012 09:49
Hakkari’de şehit olan 6 askerden Jandarma Uzman Çavuş Kamil Çelikkaya’nın çatışmalar sırasında eşini arayarak “Hakkınızı helal edin, şu an çatışma halindeyiz. Hainler her taraftan saldırıyor” dediği öğrenildi.

Hakkari'nin Çukurcu ilçesine bağlı Geçimli, Üzümlü ve Karataş karakollarına önceki gece eş zamanlı saldırılar düzenlendi. Geçimli'deki çatışmada 6 asker ve 2 köy korucusu şehit oldu. 15 asker, 1 köy korucusu ve 5 sivil de yaralandı.

Şehit ateşinin düştüğü yerlerden biri olan Jandarma Uzman Çavuş Kamil Çelikkaya'nın Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesine bağlı Köseli beldesinde büyük acı var.

Evli ve 2 çocuk babası olan 41 yaşındaki Kamil Çelikkaya, 1 yıl önce Hakkari'deki görevine başlamıştı. İzne gelen şehit Uzman Çavuş Çelikkaya, 10 gün önce yeniden görev yerine dönmüştü.
Haberin devamı ↓reklam

Oğlu ile en son dün akşam iftar saatinde konuştuğunu ifade eden Ahmet baba Çelikkaya, "Telefon açıp 'Baba üst bölgesinde nöbetim var, oraya gidiyorum. İyiyim' deyip, herkese selam söylememi istedi. Annesiyle konuşup, daha sonra da görev yerine gitti" diye konuştu.

Bu arada, Şehit Kamil Çelikkaya'nın çatışmalar sırasında Ankara’da oturan eşi Elif Çelikkaya’yı telefonla arayarak, "Hakkınızı helal edin, şu an çatışma halindeyiz ve ateş altındayız. Hainler her taraftan saldırıyor. Ateş altındayız, her taraftan mermiler geliyor, patlamalar oluyor. Allah yardımcımız olsun" dediği öğrenildi.

Elif Çelikkaya, telefonun kesilmesinin ardından eşini defalarca aradı ancak bir türlü ulaşamadı. Bu, Çelikkaya çiftinin son konuşması oldu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler