YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ateş açılan köylü konuştu
Ateş açılan köylü konuştu
30 Haziran 2010 11:59
Askerlerin terörist sanarak ateş açtığı köylü olay anını anlattı...

Hatay'ın Hassa ilçesinde yaşanan skandaldan yara almadar kurtulan İbrahim Yalçın, olayın şokunu hala atlatamadığını belirterek, "Suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

Her yıl Çardaklı Yaylası'na gittiğini ve kekik topladığını ifade eden Yalçın, arkadaşları Mustafa Fil, Ali Dalmış ve Mehmet Sak ile olaydan bir gün önce konuşup anlaşarak Sekerin Deresi mevkiine gittiklerini belirterek şöyle dedi.

Silah sesi kesilmedi

"Daha kekik toplayacağımız alana yeni gelmiştik. Bir anda silah sesleri duydum. Hemen yere yatarak saklandım ve daha sonra kendimi yakında bulunan dere yatağına attım. Uzun süre bulunduğum yerden çıkmadım. Silah sesleri bir türlü kesilmedi. Sürü-ne sürüne oradan uzaklaştım. Arkadaşlarım ne oldu bir türlü arkama bakamadım. Daha sonra Çardak Yay-lası'ndaki evime geldim. Ben jandarmayı arayıp haber vermeyi düşünürken ekipler beni aldı. Güvenlik güçlerinin bize ateş ettiğini jandarmada öğrendim."

Ateş öncesinde hiç "dur" ikazı duymadığını belirten Yalçın, olayla ilgili suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Olayda hayatını kaybeden Mustafa Fil'in oğlu Murat Fil ise güvenlik görevlilerinin 20 metre mesafeden ateş açtığını iddia ederek, "Orası zaten piknik alanı, madem öyle bir fşey var sivillerin oraya çıkmalarına niye izin veriyorlar? Bu olayın takipçisi olacağız, peşini bırakmayacağız" dedi. Bu arada, Ali Dalmış ve Mustafa Fil'in cenazeleri toprağa verildi. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler