YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ataürk'ün anma töreninde arbede!
Atatürk'ün ölümünün 75. yılı anma töreninde Adana'da anıta çelenk koyulup saygı duruşunda bulunulduktan sonra polisle vatandaş arasında arbede yaşandı.
Ataürk'ün anma töreninde arbede!
10 Kasım 2013 / 11:40 Güncelleme: 10 Kasım 2013 / 11:42

Adana'da Atatürk'ün ölümünün 75. yılı anma törenleri Atatürk Parkı'ndaki anıta çelenk koyma ile başladı. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş çelenk koydu. Bu sırada alana gelen vatandaşlar "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı attı.

Daha sonra saat 09:05'te saygı duruşu yapıldıktan sonra İstiklal Marşı okundu. Vali Coş tören bittikten sonra Çukurova üniversitesi'ndeki törene katılmak üzere alandan ayrılmak istedi. Bu arada slogan atan vatandaşla polis arasında arbede yaşandı. CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş'te vatandaşla polis arasına girerek arbedenin önüne geçmek isterken polis müdürleri ile tartıştı. Bu arada Vali makam aracına binerek olay yerinden uzaklaştı. Vali Coş gittikten sonra olaylar bir süre daha devam etti. Bir grup vatandaş hala anıtın önünde slogan atmaya devam ediyor.

İHA

aynı hakaret
 // osman BUL
ülke menfaatleri için taş üstüne taş koymayanlar yıkıcı olup bindikleri gemiye delik açmakta mahirler, şerlerinden Allah'a sığınırız...
10 Kasım 2013 Pazar 23:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler