YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Atatürk yaşasa CHP'ye oy vermezdi"
"Atatürk yaşasa CHP'ye oy vermezdi"
11 Kasım 2010 11:14
AK Parti'li Hüseyin Çelik, Ömer Şahin'in sunduğu Görüş Farkı'nın bu haftaki konuğu oldu. Kılıçdaroğlu'nu dansöze benzeten Memecan'ı eleştiren Çelik, CHP'yi de es geçmedi.Çelik "Atatürk yaşasaydı CHP'ye oy vermezdi"dedi.

Kanal A Haber Merkezi- Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A’daki “Görüş Farkı” programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu çizdiği karikatürde “dansöz”e benzeten Sabah gazetesi çizeri Salih Memecan’a tepki gösterdi.

Memecan için, “Kendisi son derece sevdiğim karikatüristtir. İstanbul’a gittiğimde kapısını çaldığım,evine gittiğim insandır. Eşi de partide benim yardımcımdır” diyen Hüseyin Çelik, sözü karikatüre getirererek, “Sayın Kılıçdaroğlu’nu dansöz olarak çizdiği karikatürü asla onaylamam. O karikatürü doğru ve eleştiri sınırları içinde bulmam. Bu hoş bir şey değil. Sayın Kılıçdaroğlu için sözünde durmayan insan denebilir. Rüzgargülüne benzetebilirsiniz ama dansöze benzetmek hoş bir şey değil”şeklinde konuştu. Çelik, Başbakan Erdoğan’a hakaret eden karikatürlere karşı sessiz kalınmasına da tepki gösterdi.

Gazetecilere Bayram Müjdesi

Ergenekonla ilgili yazdığı haberlerden dolayı 4 bin gazeteci hapis tehdidiyle karşı karşıya bulunuyor. AK Parti’li Hüseyin Çelik, bu durumda olan gazetecilerle ilgili müjde verdi. Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le yayın öncesi görüştüğünü söyleyen Çelik, “Bir son dakika haberi vereyim. Gazetecilerin hapse girme tehdidiyle karşı karşıya olduğu uygulamalara son verecek taslak hazır. Bayramdan önce büyük ihtimalle görüşe sunulacak. Bayramdan sonra mutlaka çıkarılacak” dedi.

Kürtçe’ye “bilinmeyen dil” demek ayıptır

Hüseyin Çelik, KCK duruşmalarında Kürtçe savunma talebinin kabul edilmemesiyle ilgili de çarpıcı bir değerlendirmede bulundu. Sanıkların ideolojik şov yaptığını, tavırlarının iyi niyetle bağdaşmadığını söyleyen Çelik, mahkemenin Kürtçe’ye “bilinmeyen dil” demesini de sert bir şekilde eleştirdi. Hüseyin Çelik, “Milyonlarca vatandaşımızın ana dili olan bir dille ilgili olarak ‘ bilinmeyen dil’demek yanlıştır ve ayıptır. Mahkeme Kürtçe savunma talebini provake edici bulabilir,kabul etmeyebilir. Bunu anlarım. Ama Kürtçe’ye “bilinmeyen dil’ demesi kabul edilemez. Hükümetin demokratik açılım anlayışıyla bağdaşan bir şey değildir”

6 ok miadını doldurdu. Atatürk yaşasa CHP’ye oy vermezdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 10 Kasım nedeniyle Atatürk’ü anarken ilginç değerlendirmelerde bulundu. Atatürk’ün son döneminde kabul edilen “6 Ok”un artık miadını doldurduğunu vurgulayan Çelik, devletçiliği bu devirde sürdürmenin Atatürk’e haksızlık olduğunu kaydetti. Atatürk’ün yeniden yorumlanması, değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Çelik,” Atatürk bugün başını kaldırsa duble yolları görse, fakir fukaranın uçaklara bindiğini görse, 154 üniversiteye ulaşıldığını göre bravo derdi.CHP, Atatürkten geçinen bir partidir. Atatürk bugün yaşasaydı CHP’ye oy filan vermezdi”diye konuştu. Çelik, “Atatürk yaşasa AK Parti’ye oy verirmiydi?” sorusuna ise, “onu bilemem” karşılığını verdi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler