YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atatürk büstünü yaktılar!
Atatürk büstünü yaktılar!
24 Eylül 2014 16:51
Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir grup PKK'lı Atatürk büstünü ateşe verdi!

Cizre'de Suriye'nin Kobani kentine IŞİD'in düzenlediği saldırıları protesto gösterisinde, bir grup PKK'lı, Atatürk heykelini yaktı.

Cizre'de, IŞİD'in Kobani'ye saldırılarını protesto için dün akşam yolları kesip, ateş yakan göstericilere polisin müdahalesinin ardından çıkan olaylar, gece yarısına kadar sürdü. İlçenin Dörtyol Kavşağı'nda yoğunlaşan olaylar sırasında PKK'lılar, İdil Caddesi üzerindeki Cumhuriyet Parkı'nda bulunan Atatürk heykelini benzin dökerek yaktı. Olay yerine gelen polis panzerleri göstericilere müdahale ederken, itfaiye ekipleri ise su sıkarak alevleri söndürdü. Ancak Atatürk heykeli büyük hasar gördü.

Cizre çevre yolunda toplanan başka bir grup ise uluslararası karayolu üzerinde bulunan köprüye barikat kurarak, araç lastikleri yakıp trafiğe kapatması üzerine, 10 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Olay yerine zırhlı araçlarla giden güvenlik güçlerine ise göstericiler havayi fişekler, ses bombaları ve taşla saldırdı. Polisler ise panzerlerden tazyikli su ve gaz bombaları atarak göstericilere müdahale etti. Müdahaleden sonra ara sokaklara kaçan göstericiler, belediye caddesi üzerinde tekrar toplanarak yürümek isteyince polis tarafından dağıtıldı.

 

Kemakaze
 // Kemoşcan
meşhale gibi yanıyor la. kemalistlere geçirmiş ola.............
24 Eylül 2014 Çarşamba 19:40
yaw
 // muhammet
yahu ıslamiyetin düşmanı kaputu heryerde yıkmak lazim...
24 Eylül 2014 17:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler