YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atatürk büstünü kırdığı için sürgüne gönderildi
Malatya'da otlanmak amacıyla girdiği okulun bahçesinde Atatürk büstünü kıran inek ilgi odağı oldu
Atatürk büstünü kırdığı için sürgüne gönderildi
14 Mayıs 2009 / 21:47 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Büst kıran ineğin fiyatı 3 kat arttı  
 
Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kadiruşağı köyünde, otlanmak amacıyla girdiği köy okulunun bahçesindeki Atatürk büstünü kırdığı için ulusal basında yer alan ve bir anda tüm Türkiye'de ilgi odağı olan ineğin; sütü, peyniri ve fiyatı 3 kat arttı.  
  
İneği görmek için köye gelenler, hatıra fotoğrafı çekmeye başladı. Yıkılan alçı büstün yerine, Milli Eğitim Müdürlüğü çelikten bir büst yerleştirdi.


Olayla ilgili haberlerin gazete ve televizyonlarda yer almasından sonra ineğin bir anda meşhur olduğunu söyleyen yeni sahibi Ömer Ateş, kendisini tanıyanların yurt içinden ve yurtdışından aradıklarını aktardı. İneğin bir anda çok taliplisi çıktığını söyleyen Ateş; "İneğin fiyatı üç kat arttı. Daha önce 6 liraya sattığım peynirini 15 liraya isteyenler oldu. Buraya bizzat gelip ineğin fotoğraflarını çekenler var. Bir anda ilgi odağı oldu. Ben şimdilik ineği satmayı düşünmüyorum." şeklinde konuştu.
Olaydan sonra 'başını ağrıtacağı' gerekçesiyle ineği hemen bir tanıdığına satan eski sahibi Gülsüm Kılıç ise; "İneğin böyle meşhur olacağını bilseydim satmazdım. Eşim hasta, huysuz bir inek, başımıza başka bela açar korkusuyla akrabamıza sattım. Kesinlikle bu olayda bir art niyet yok." dedi.
  


 


 


 


 


 


 


 


İneği bu kadar çok televizyon ve gazetede gördüklerinde şaşırdıklarını kaydeden köylülerden Fatma Sarı ise gelişmelerden son derece memnun. Atatürk'ü çok sevdiklerini belirten Fatma Sarı; "Atamıza minnet borçluyuz. Olaydan sonra köyümüz bir anda duyuldu ve meşhur oldu. Köyün tanıtımı açısından da iyi oldu." yorumunu yaptı.


DAHA DAYANIKLI BİR BÜST YERLEŞTİRİLDİ


İneğin otlanmak için girdiği okul bahçesindeki alçıdan yapılmış Atatürk büstünün yerine bu sefer çelikten yapılmış ve daha dayanıklı bir büst yerleştirildi. Haberin çıktığı gün Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından yeni bir Atatürk büstünün getirildiğini söyleyen Köy Bekçisi Coşkun Karadaş; "Milli Eğitim'den geldiler, yeni büstü yerleştirdiler, ben de onun dün boyasını yaptım. Bu seferki büst daha dayanıklı." dedi.


(CİHAN)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler