YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atatürk büstünü kırdı,başına gelmedik kalmadı
İneğin sahibi,ceza alma korkusuyla ineği çevre köydeki bir yakınına verdi
Atatürk büstünü kırdı,başına gelmedik kalmadı
12 Mayıs 2009 / 19:00 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Atatürk büstünü yıkan ineğe sürgün!

Malatya'dan bu kadar olur dedirtecek haber. Elinden kaçıp okul bahçesindeki Atatürk büstünü yıkan ineği sahibi sürgüne yollarken müdürlük de soruşturma açtı   


İnek okuldaki Atatürk büstünü kırdı, Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma açtı


Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kadiruşağı köyünde okul bahçesindeki Atatürk büstü, köydeki bir inek tarafından kırıldı. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma açıldı ve köylülerin ifadesi alındı. İneğin sahibi, ceza alma korkusuyla ineği çevre köydeki bir yakınına verdi.


İŞTE O İNEĞİN BAŞINA GELENLER / İZLEYİN


Kadiruşağı köyü sakinlerinden olan ineğin sahibi Gül Kılıç, ineğin büstü kırdığını okuldaki öğrencilerden öğrendiğini söyledi. Kılıç'ın eşi Mevlüt Kılıç da kendilerine ait büyükbaş hayvanın neden olduğu bir kazanın ardından açılan soruşturma nedeniyle korktuklarını anlattı. Soruşturma devam ederken ineği İnekpınarı köyünde ikamet eden bir yakınlarının yanına gönderdiklerini kaydeden Kılıç, soruşturma kapsamında verdikleri ifadelerinde bir kasıt olmadığını söylediklerini aktardı.


Soruşturma için bir müfettiş görevlendirildiğini açıklayan Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, alçıdan yapılmış büstün dayanıksız olduğunun tespit edildiğini, soruşturmanın ardından daha sağlıklı bir büst yaptırılacağını kaydettiler.


(CİHAN)


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler