YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atalay'dan 'takas' açıklaması
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Suriye'deki kayıp Türk gazeteciler ile Türkiye'ye sığınan Suriyeli bir generalin takas edileceği iddialarını yalanladı.
Atalay'dan 'takas' açıklaması
20 Mart 2012 / 15:49 Güncelleme: 20 Mart 2012 / 15:54

Atalay, "Dışişleri Bakanımız da kesinlikle böyle bir şeyin olmadığını söyledi. Ben de tekrar ifade ediyorum, bu manada, resmi olarak en küçük bir şey yok." dedi.

Beşir Atalay, Birleşmiş Milletler'de Medeniyetler İttifakı toplantısına katılmak üzere, Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla saat 10.50'de  New-York'a gitti. Hareketinden önce, Atatürk Havalimanı VİP Salonu'nda, gezisiyle ilgili açıklama yapan Atalay, Esed yönetiminin elinde olduğu ileri sürülen Türk gazetecilerle, Türkiye'ye sığınan Suriyeli generalin takas edileceği yönündeki iddiaları da değerlendirdi. Atalay konuyla ilgili, "Hayır böyle bir şey yok. Dün Dışişleri Bakanımıza da bu soru soruldu. O da kesinlikle böyle bir şeyin olmadığını söyledi. Ben de tekrar ifade ediyorum, bu manada resmi olarak en küçük bir şey yok." ifadesini kullandı.

"MEDENİYETLER İTTİFAKI TOPLANTISI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ"

New-York'ta düzenlenen Birleşmiş Milletler'de Medeniyetler İttifakı toplantısında,  Mayıs ayında İstanbul'da yapılacak Medeniyetler İttifakı Toplantısı için çalışmalar yapacaklarını belirten Atalay, "Medeniyetler İttifakı'nın sorumluluğunu kabine içinde ben yürütüyorum. İnşallah mayıs ayı sonunda da İstanbul'da büyük bir toplantı düzenleyeceğiz. Bir anlamda hem New-York'taki toplantıya katılacağız, hem de Birleşmiş Milletler'de, oradaki yetkililerle görüşerek İstanbul toplantısına katılımı biraz arttırmaya yönelik çalışmalar yapacağız." diye konuştu. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler