YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atalay'dan Hanefi Avcı açıklaması
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkındaki iddialara ilişkin açıklama yaptı.
Atalay'dan Hanefi Avcı açıklaması
20 Ağustos 2010 / 22:19 Güncelleme: 20 Ağustos 2010 / 22:25

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın yazdığı kitapla ilgili olarak, ''Ben görmedim kitabı. Sadece böyle bir şey olduğu bugün basında çıktı. Biz de İçişleri Bakanlığı olarak teftiş gönderdik. Onlar inceleyecekler'' dedi.

Atalay, Yenimahalle Kaymakamlığı tarafından İller Bankası Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Yenimahalle Kaymakamı Kenan Çiftçi'nin ev sahipliği yaptığı iftar yemeğine, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve AK Parti Ankara İl Başkanı Sami Bal'ın da aralarında bulunduğu davetliler geldi.

İftar yemeğinin ardından, Yenimahalle Müftüsü Eyüp Demir tarafından dua okundu.

Atalay, bir gazetecinin, ''Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın yazdığı kitap ile ilgili bugün birçok haber yayınlandığını'' anımsatarak, ''kendisinin bu kitabı nasıl değerlendirdiğini'' sorması üzerine, ''Bugün bir inceleme gönderdik, teftiş gönderdik biliyorsunuz. Kendim görmedim tabii...'' dedi.

''Kitapta yer alan iddialarla ilgili ne diyorsunuz'' sorusuna ise Atalay, ''Ben görmedim kitabı. Sadece böyle bir şey olduğu bugün basında çıktı. Biz de İçişleri Bakanlığı olarak teftiş gönderdik. Onlar inceleyecekler'' yanıtını verdi.

''Avcı'nın görevden alınması söz konusu olabilir mi'' sorusunu da Atalay, ''Değerli arkadaşlar teftiş gönderdik'' diyerek yanıtladı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler