YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atalay MHP'yi çok kızdıracak
İçişleri Bakanı Atalay'ın açıklamaları MHP'yi çok kızdıracak. Atalay, 'Terör sorunu biterse MHP'de biter.' dedi.
Atalay MHP'yi çok kızdıracak
26 Aralık 2010 / 19:26 Güncelleme: 26 Aralık 2010 / 19:36

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, iki dille ilgili tartışmalara ilişkin, "Türkiye ne zaman iyi bir yola girse, birileri müdahale eder, onu provoke eder, bunu sabote eder." dedi.

Şanlıurfa'da bir aile tarafından yaptırılan Şehitlik Emin Çavuş Polis Merkezi'nin açılışına katılan Bakan Atalay, daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

İki dil tartışması ile ilgili Atalay, "Hiçbir resmi kimliği-hüviyeti olmayan Demokratik Toplum Kongresi bazı açıklamaları bulundu. Önce Milliyetçi Hareket Partisi hemen atıldı üzerine 'vay Türkiye bölünüyor diye' hadi MHP'yi anlıyorum onların ekmeği, suyu bu, bu sorun biterse kendisi bitecek, onun için onlar bitsin istemiyorlar ama Cumhuriyet Halk Partisi'ne hayret ediyorum ben, yeni Genel Başkan güya bu konularda daha yapıcı rol oynayacağı mesajlarını veriyordu; ama O da bunun üzerine atladı 'işte bunlar açılımın sonucudur' dedi." şeklinde konuştu.

"İL YAPMA ÇALIŞMAMIZ YOK"

Bazı ilçeleri il yapma gibi bir çalışmalarının olmadığını da açıklayan Bakan Atalay, büyükşehir statüsündeki değişikliklerin sürdüğünü ifade etti. Atalay, bu statüye hangi illerin gireceği veya çalışmanın ne zaman tamamlanacağı noktasında bir açıklama yapmanın henüz doğru olmadığını kaydetti. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler