YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atalay, Güven'in açıklamalarına ne dedi?
Atalay, Güven'in açıklamalarına ne dedi?
10 Ekim 2012 15:03
Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in açıklamalarıyla ilgili, 'Siyasetçi kendi işini yapacak, bürokrat elindeki işini iyi yapmak için uğraşacak.' dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) İç Hizmet Kanunu'nun geniş bir yapısının olduğunu, alanının daraltılması gerektiğini ancak bu konuda henüz somutlaşmış bir kanuni hazırlık bulunmadığını belirtti.

NTV'ye gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Atalay, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in açıklamalarıyla ilgili bazen işin yönteminin, özünün önüne geçebildiğini ifade etti.

Devletteki paradigma değişimi, bölgeye ve teröre bakış, geçmişteki hataların telafisi gibi konularda, bölgeye gönderdikleri bürokratlarda daha hassas davrandıklarına işaret eden Atalay, şöyle konuştu:

''Daha fazla toplumla bütünleşsin, daha fazla yeni bakışımızı temsil etsinler, oradaki vatandaşın daha fazla güveninin kazanılması için çaba sarf etsinler manasında. Bölgede çok güzel örnekler var aslında. Valilerimizde falan çok farklı şeyler var. Tek örnek değil.

Bürokrat daha fazla uygulamayla meşgul olmalı, düşündüklerini alanda uygulamalı. Siyasetçi üslubuyla kamuoyu önünde bürokratın konuşması doğru olmuyor. Bazen böyle ileri tepkiler de çekebiliyor. Siyasetçi kendi işini yapacak, bürokrat elindeki işini iyi yapmak için uğraşacak.''

Atalay, Güven'in görevden alınıp alınmayacağı konusunda, ''O boyutuna pek kafa yormuş değilim'' dedi. aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler