YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atalay: Allah ağız tadımızı bozmasın
Atalay: Allah ağız tadımızı bozmasın
31 Temmuz 2013 07:07
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Kırıkkale’de katıldığı iftar davetinde yaptığı konuşmada, "Kırıkkale’de huzurlu bir hayat var. Hepimiz buradayız. Kırıkkale’nin birliği bütünlüğü hepimizi memnun ediyor. Allah ağız tadımızı bozmasın" dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kırıkkale Belediyesi, Kırıkkale Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesinin ortaklaşa olarak 3’cüsü düzenlenen Geleneksel Nur Cami İftar Programına katıldı.

Atalay, Nur Cami avlusundaki iftar programı öncesinde yaptığı konuşmada, "Kırıkkale’de huzurlu bir hayat var. Hepimiz buradayız. Kırıkkale’nin birliği bütünlüğü hepimizi memnun ediyor. Bakın burada bütün kamu yöneticilerimiz, Valimiz, Belediye Başkanımız, Başsavcımız, diğer bütün yöneticilerimiz  ve siyasetçilerimiz burada. Sivil toplum kuruluşlarımız ve hemşehrilerimizle birlikte güzel bir iftar yapıyoruz. Bunun için Rabbimize hamd ediyoruz. Böyle huzurlu bir atmosferi Rabbim bize nasip ettiği için şükrediyoruz. Allah ağız tadımızı bozmasın. Birlikteliğimizi bozmasın. Böyle nice Ramazanlarda böyle geleneksel iftarımızı birlikte yapalım" dedi.

Atalay, iftara katılan vatandaşlarla da görüşerek, yaklaşan kadir gecelerini ve Ramazan Bayramını kutladı. Nur Cami inşaatında incelemelerde bulunan Atalay, İl Müftüsü Bekir Gerek’den cami inşaatıyla ilgili bilgi aldı.

Programda Vali Ali Kolat, Belediye Başkanı Veli Korkmaz’ın yaptıkları kısa konuşmaların  ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Raşit Küçük Ramazan ayının fazileti konulu sohbet konuşması yaptı.

İftar programına,  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın yanı sıra TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal, AK Parti Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Durmaz, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Emniyet Müdürü Kadri Kartal, İl Müftüsü Bekir Gerek, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve bay bayan vatandaşlardan oluşan binlerce kişi katıldı.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler