YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
At eti yiyen öğrenciler tepkili
Adana yurtta kalan Çukurova Üniversitesi öğrencilerine at ve eşek eti yedirdikleri ortaya çıkmıştı
At eti yiyen öğrenciler tepkili
29 Aralık 2009 / 17:38 Güncelleme: 29 Aralık 2009 / 17:39

Adana'da Yurt Kur'a bağlı Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu'nda kalan Çukurova Üniversitesi öğrencileri, kendilerine at ve eşek eti yedirilmesine tepki gösterdi. Öğrencilerin 2 TL karşılığındaki fişle yemek yediği öğrenilirken, son günlerde çıkan söylentilerin ardından yemekleri dışarda yemeye başladıkları belirtildi.
 

Öğrencilerin kullandığı merkezi kafeterya ve yemekhanesinde at ve eşek etinin kullanıldığı, Tarım Bakanlığı'na bağlı Adana İl Kontrol Şube Müdürlüğü'nün yaptığı denetimler sonrasında tespit edilmişti. Adana Valisi İlhan Atış ise konuyu doğrulamıştı.
 

Yurt Kur öğrencisi Demet Çuhadar, yemekhaneyi öğrenciler olarak sık kullandıklarını belirterek, "Akşam yemeklerini orada yiyoruz. Gün içerisinde saat 15:00'te yemek dağıtımı başlıyor. 'Yemekhanede biri zehirlendi' diye duymuştum. At ve eşek eti yediğimizi yeni duydum. Önceki günlerde yemekhanede bir kaç gün yemek dağıtılmasına ara verildi. Burada 3 bin öğrenci var. Üniversite öğrencilerine eşek eti yedirenler cezalandırılmalı. Sonuçta hepimiz yemek yedik. Dün gittiğimde sadece makarna aldım. Yemekhaneye girdiğimde artık midem bulanıyor." diye konuştu.
 

Öğrencilerden Elif Pamuk da kendisinin et seven biri olmadığını ancak arkadaşlarının 'eşek eti yedik' dediklerini belirtti.
 "Bundan sonra umarım bu tür etleri yemeyiz" diyen Pamuk, "Biz de imkanlarımız dahilinde dışarda yemek yiyoruz. At eti kullanıldığını duyduğumuzda söylenti olduğunu tahmin ediyorduk. Ancak artık ortaya çıktı. Öğrencilerin sağlığı ile oynuyorlar. Sık sık kontrol edilmeli." dedi.
 

2 TL karşılığındaki fişle yemek verildiğine dikkat çeken Suat Kılıç ise "Yemekhanede çok yemek yemiyorum ama yediğim zaman da artık makarna yiyeceğim. Zaten bu söylenti çıkmaya başladığında et yemeklerini kimse yemedi ve kaldı. Herkes sebze ve makarna yemeye başladı." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER

Öğrencilere at ve eşek eti yedirmişler TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler