YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Astsubaylıktan gelen Tuğgenerale şok haber!
Astsubay olarak göreve başlamasının ardından önce albaylığa, önceki gün de tuğgeneralliğe yükselen Cemal Balıkçı’nın terfi sevinci kısa sürdü. Balıkçı’nın darbe girişimi soruşturması çerçevesinde görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi.
Astsubaylıktan gelen Tuğgenerale şok haber!
30 Temmuz 2016 / 08:20 Güncelleme: 30 Temmuz 2016 / 08:24

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) astsubay olarak göreve başlamasının ardından önce albaylığa, önceki gün de Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) kararıyla tuğgeneralliğe yükselen Cemal Balıkçı’nın terfi sevinci kısa sürdü.

Balıkçı’nın darbe girişimi soruşturması çerçevesinde görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi. Balıkçı, astsubaylıktan gelip generalliğe yükselen ilk isim olarak tarihe geçmişti.

Terfi kararları 30 Ağustos itibarıyla geçerli oluyor. Kanun hükmünde kararnamede (KHK) bu yıl terfilerin 29 Temmuz’da yürürlüğe gireceği hüküm altına alındı.

Balıkçı, bu çerçevede, dün itibarıyla tuğgeneral rütbesini kazandı. YAŞ’ın tamamlanıp kararların Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından imzalanmasından kısa süre sonra ise sürpriz bir gelişme yaşandı.

Balıkçı’nın ismi darbe girişimi soruşturmasına dahil edildi. Bunun üzerine Balıkçı’nın görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

x
 // x
Kefere cesetleri nerede yoksa dagi tasi mi bombaladik??????...
30 Temmuz 2016 11:04
 // Akıl
Asil Türk Milleti; namus bildiği silahlarını, düşmana karşı kullanılsın diye emanet verdiği tankı, jeti, helikopteri kendisine karşı hainlik içinde alçakça kullanan şerefsiz fethullahın şerefsiz teröristlerine karşı Vatan Millet adına SADECE bedenini siper ederek karşı koydu ve teröristleri etkisiz kıldı. yabancıların köpekleri olan bir avuç şerefsize karşı bundan sonra Asil Türk Milleti'nin cevabı ÇOK DAHA HIZLI ve GÜÇLÜ olacaktır....
30 Temmuz 2016 09:34
 // Mustafa
Şura çok aceleye geldi galiba. Ey devlet,bu işler şakaya gelmez ohali suiistimal edenler var....
30 Temmuz 2016 08:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler