YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AŞTİ'de denetimler arttı
AŞTİ'de denetimler arttı
11 Kasım 2010 13:47
Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesinde bayram öncesi denetimlerini artırdı.

Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Kurban Bayramı dolayısıyla  şimdiden günde yaklaşık 450 bin kişinin giriş-çıkış yaptığı AŞTİ'de, vatandaşların huzur ve güven içerisinde yolculuklarını gerçekleştirebilmeleri için denetimler aralıksız sürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı AŞTİ Zabıta Denetim Merkez Amirliği tarafından yapılan denetimlerde, AŞTİ'deki lokanta, pastane, büfe gibi gıda satış ve imalat yerleri kontrol edilirken, otobüs firmalarının bilet satış yazıhaneleri ve otobüslerin bagaj kontrolleri de yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, bayram nedeniyle AŞTİ'de yoğunluğun arttığını belirterek, vatandaşların huzur ve güvenliği için zabıta ekiplerinin AŞTİ'yi 24 saat kesintisiz denetlediklerini kaydetti.

Başkentin giriş-çıkış noktası olan AŞTİ'nin, genel temizlik yönünden de denetlendiğini ifade eden Ercan, lokanta, büfe, pastane gibi gıda imalathane ve satış yerlerinde çalışanların sağlık karnelerinin kontrol edildiğini, işletmelerin hijyen yönünden de incelendiğini bildirdi.

Ercan, bayramda artan şehirlerarası yolculuk nedeniyle korsan araç ve usulsüz bilet satışının engellenmesi için de denetim yapıldığını vurguladı.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler