YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Assange'dan bomba iddia: Her ülke kolaylıkla dinlenebilir!
Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, Android gibi sistemlerle dünyadaki her ülkenin rahatlıkla dinlenebileceğini iddia etti.
Assange'dan bomba iddia: Her ülke kolaylıkla dinlenebilir!
09 Eylül 2014 / 11:55 Güncelleme: 09 Eylül 2014 / 12:08

Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, İstanbul'daki 'Internet Ungovernance Forum'a telekonferansla konuştu. 

2 yıldır Londra'daki Ekvador elçiliğinde kalan Assange çok ilginç açıklamalar yaptı: 

Google, Facebook gibi şirketlerin farklı amaçlarla yola çıksalar bile, istihbaratın en önemli kaynağı oldu. New York Times köşe yazarı Thomas Friedman köşesinde "Serbest piyasanın gizli eli, gizli yumruğu olmadan bir işe yaramaz. Bugün o gizli yumruk rolünü ABD'nin hava, deniz gücü ve silikon vadisi üstlendi" demişti. Bunu unutmamak lazım. 

Artık Google, kritik spesifik görevler için kullanılabilecek hale geldi. Dünyada her gün 1,5 milyon Android cihaz satın alınıyor. Batı istihbaratının Çin'den edinemediği bilgileri Google, Android ve YouTube aracılığıyla edinmeyi başardı. 

Halkınızı dinlemek için altyapı kurarsanız ABD ve diğer ülkeler bu altyapı üzerinden sizi dinler. Buna karşı koymak imkansızdır.

Kriptolu telefon veya kripto uygulamaları konusunda özel girişimlere güvenmek büyük hata. Buraların yöneticilerinden, çalışanlarından rüşvetle, şantajla, tehditle bilgi edinmek gizli servisler için çok kolaydır. Bu nedenle özel şirketlere değil, herkesin denetimi altında bulunan açık kaynak kodlu uygulamalara güvenmeliyiz. 

 

TAKVİM

Android zaten açık kaynaklı işletim sistemidir
 // Muikka
Android açık kaynak kodlu olduğu için telefon üreticileri kendi telefon donanımlarına kendi Formları ve ara yüzleri ile ozellesmis Android rom sunar. Bu da demek oluyor ki telefon üreticileri buna göz yumuyor....
09 Eylül 2014 18:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler