YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aslan Güner'in cevapsız bıraktığı soru
Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yaverliğini yapan Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ahmet Özal'ın iddialarında dile getirilen en önemli soruyu cevapsız bıraktı.
Aslan Güner'in cevapsız bıraktığı soru
05 Ekim 2010 / 13:08 Güncelleme: 05 Ekim 2010 / 13:08

Aksiyon dergisinin bu haftaki sayısında yayınlanan haberde Ahmet Özal, babasının ölümüyle ilgili şüphelerini anlatmış ve gözlerin Genelkurmay İkinci Başkanı Arslan Güner'e çevrilmesine neden olmuştu. Aslan Güner'i derin yapının içinde biri olarak tarif eden Özal; "Babam öldü, 17 yıl geçti, daha onu bir defa görmedim. Ben milletvekiliyken bir kez randevu için telefon açtım sekretaryasına. Ama hiç cevap gelmedi, hiçbir zaman. Müsait değil diye bile bir şey gelmedi. Rahmetli babamın öldüğü gün normalde Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde daimi olarak bir doktor ve ambülans bulunur. İkisi de yok. Ve arabayla götürüyorlar. Önce GATA'ya, sonra birileri yol ve güzergâh değiştirerek Hacettepe'ye götürüyor. Yolda yarım saat kaybediyorlar. Şimdi bunu kim yaptı bilmiyorum. Soru işaretleri tabii" diye konuşmuştu.

Orgeneral Aslan Güner ise bu iddiaların ardından "Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yaveri" imzasıyla yaptığı açıklamada ambulans ve hastane iddialarına cevap verirken, Ahmet Özal'ın "17 yıldır bana randevu bile vermedi" sözlerine herhangi bir cevap vermedi. Ambulansın gelip gelmemesinin yada hangi hastaneye gittiğinin sorumlusunun başyaver olup olmadığının tartışılır bir tarafı yoktu. Ancak sonrasında milletvekilliği de yapmış olan ve belkide aile dostlukları da bulunan Ahmet Özal'a neden randevu vermediğini açıklamamış olması akıllarda yeni soru işaretlerine neden oldu. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler