YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asla geri adım atmayız, atmayacağız
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bingöl Havaalanı'nın açılışında konuştu.
Asla geri adım atmayız, atmayacağız
12 Temmuz 2013 / 18:41 Güncelleme: 12 Temmuz 2013 / 18:42

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bingöl Havaalanı'nın açılışında yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin büyümesinden, güçlenmesinden, içeride ve dışarıda barışı, huzuru ve kardeşliği savunmasından rahatsız olanlar var. Biz onların bu rahatsızlığı karşısında asla geri adım atmayız, atmayacağız da" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Bu bölgenin, bu coğrafyanın insanını her oyuna, her tuzağa boyun eğenler olarak görenler, büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorlar. Mısır'da 'darbeyi yaparız, işimize bakarız' diye düşündüler. Ama Mısır halkı bu oyunu bozdu, bu tuzağı alt üst etti. Bu senaryoyu yırtıp attı. Benzer bir senaryoyu Türkiye'de uygulamak istediler. Ağaç diyerek, çevre diyerek, park diyerek insanları sokağa döktüler" diye konuştu.

Erdoğan, Şırnak'taki havalimanının yapımının tamamlandığını belirterek,  "Bu ülkenin eski siyasetçilerinden, eski bakanlarından, Şırnak'ın evladı, Şerafettin Elçi Havalimanı'nı açacağız. Zira bizim kitabımızda ayrımcılık yok. Biz farklıyız. Bu noktada halkımızın tümünü kucaklıyoruz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin çehresini değiştirmek ve daha da büyütmek için ne gerekiyorsa kararlılıkla bunu yapacağız. Öyle tencere tava çalanlara falan aldanmayın. Halkını rahatsız eden bu insanlar, demokratik bir arayış içinde değiller. Tam aksine çevrecilik noktasında gürültü kirliliği yapmak suretiyle çevreyi katlediyorlar. Bu yaptıkları suçtur" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Çözüm sürecinden asla geri adım atmayacak, gençlerin akan kanını durdurmak, annelerin ve babaların göz yaşını dindirmek için sabırla sebatla yolumuza devam edeceğiz. Şunu bilmenizi isterim: Bu süreci sabote eden, akamete uğratan, kesintiye uğratmak isteyen her kim olursa olsun bunun vebalinden asla kurtulamaz. Bu süreci başarısızlığa uğramak için şark kurnazlığı içine girenler, tarihe ve bu millete bunun hesabını veremezler" diye konuştu.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler