YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aşkı için terörist oldu
Aşkı için terörist oldu
30 Mart 2010 16:23
Aşkı için terör örgütüne katılan kadın yakalandı

İstanbul'da  tanıştığı sevgilisinin peşinden giderek terör örgütü PKK'ya katılan kadın, pişman olmasının ardından başka bir örgüt üyesiyle Irak'ta evlendi. Fransa'ya giden kocasının yanına gitmek için İzmir'e gelen zanlı, polis tarafından yakalandı.
 

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla aranan G.D. (24) adlı kadını Konak ilçesinde yakaladı.
 

G.D.'nin, 2004 yılında İstanbul'da tanıştığı Z.A.'ya âşık olunca ilişki yaşamaya başladığı, Z.A'nın terör örgütü PKK'ya katılıp Irak'ın kuzeyine geçmesi üzerine peşinden gittiği, terör kampında 1 yıl eğitim gördüğü ve Z.A.'yı bulamadığını söylediği öğrenildi. Daha sonra kampta tanıştığı başka bir terörist Ö.A.'ya âşık olarak Irak'ta resmi nikahla evlendiği, örgütün kampından ayrılarak Irak'ta bir hastanede yaklaşık 4 yıl temizlikçilik yaptığı belirlendi.
 

Bir süre sonra eşi Ö.A.'nın Fransa'ya gitmesi üzerine peşinden gitmek için harekete geçen G.D., Irak'tan İzmir'e geldi. Yasa dışı yollardan Fransa'ya gitmek için çeşitli yollara başvuran G.D., Konak ilçesinde saklandığı bir yakınının evinde yakalandı.
 

İfadesinde, "Hep bizi kandırmışlar. Çok pişmanım." dediği öğrenilen G.D., işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler