YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askerlikte devrim! Evde askerlik geliyor
Yeni düzenlemeye göre askerlerin, vatani görevini yaptığı kentte ikamet etmesi halinde her akşam evine gideceği açıklandı
Askerlikte devrim! Evde askerlik geliyor
28 Aralık 2014 / 11:30 Güncelleme: 28 Aralık 2014 / 15:54

Çözüm Süreci'nin başarılı şekilde ilerlemesi, Yahudi baronları bir hayli zor durumda bırakırken Türkiye'de de son derece önemli adımların atılmasını sağladı. Özellikle askerlik konusundaki yeni düzenleme, devrim niteliğinde.

Yönetmeliğin 'izinler' ile ilgili maddesinde yapılan düzenlemeye göre, erbaş ve erlere, noksan hizmetin tamamlatıldığı birlik/ kurumun bulunduğu il/ ilçe mülki sınırları içinde ikamet ettiklerini yazılı olarak bildirdikleri kanuni yakınları yanına, ilgili fıkradaki gün sınırlamasına bağlı kalınmaksızın bir müjde verildi. Er ve erbaşlara, birlik/kurum amirliği tarafından mesai bitiminden ertesi günün mesai başlangıcına kadar gece yatısı izni verilebileceği belirtildi.

Büyük sevinç

Kışlalarda çok büyük sevinç yaratan bu düzenleme, on binlerce Mehmetçik ve aileleri için adeta yeni yıl hediyesi oldu. Askeri yetkililer, çalışmanın uzun süre önce başlatıldığı ve düzenlemenin tamamlandığına dikkat çekti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler