YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askerlik şubesine saldırı
Bismil ilçesi askerlik şube başkanlığına el bombalı saldırı düzenlendi.
Askerlik şubesine saldırı
18 Haziran 2011 / 17:00 Güncelleme: 18 Haziran 2011 / 17:05

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde askerlik şube başkanlığı bahçesine atılan ancak patlamayan el bombasının güvenlik güçlerince imha edildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Bismil Askerlik Şube Başkanlığı bahçesine kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce el bombası atıldı. Patlamayan el bombası, güvenlik güçlerince emniyetli bir bölgede imha edildi.

Van'ın Başkale ilçesi Bilgeç köyü bölgesinde ise yol yapım çalışması yapan özel bir firmaya ait 2 iş makinesi, kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı. Başkale Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili adli tahkikat başlattı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi dağlık kesiminde de güvenlik güçlerince icra edilen faaliyet sırasında, bölücü terör örgütü mensuplarınca roketatar mühimmatı kullanılarak hazırlanmış basma düzenekli bir el yapımı patlayıcı bulundu. Patlayıcı, yerinde imha edildi.

Siirt'in Eruh ilçesi Üzümlük köyü bölgesinde ise güvenlik güçlerince icra edilen faaliyet sırasında, terör örgütü mensuplarınca kayalıklar arasına gizlenmiş bir Kalaşnikof piyade tüfeği ile şarjörü ele geçirildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler