YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askerlerin kimlikleri belli oldu!
Tokat Erbaa'da askeri helikopter düştü... Tokat Valisi Yılmaz'ın açıklamasına göre helikopterden kurtulan olmadı... Şehit düşen 3 askerin kimliği ise açıklandı...
Askerlerin kimlikleri belli oldu!
10 Haziran 2010 / 15:02 Güncelleme: 10 Haziran 2010 / 15:58

Tokat'ta askeri bir helikopterin düştüğü bildirildi.

Alınan bilgiye göre, askeri bir helikopter, merkez ilçe sınırlarındaki bir yayla yakınlarında düştü. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edildiği kaydedildi.

Tokat Valisi Şerif Yılmaz, kendilerine ulaşan bilgilere göre düşen askeri helikopterdeki personelden kurtulan olmadığını bildirdi. 

Erbaa Kaymakamı Erdal Çakır, ilçelerine yakın olan ancak merkez ilçe sınırlarında bulunan Kuzalan Yaylası'nda askeri bir helikopterin düştüğü şeklinde bir bilgi ulaştığını kaydetti. Çakır, kendisinin de bölgeye hareket ettiğini ifade etti...

ASKERLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Tokat'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen 3 askerin kimliği belli oldu.

Tokat Valiliğinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, bugün saat 09.50'de Giresun'dan kalkan ve Ankara'ya hareket eden Jandarma Genel Komutanlığına ait ''Skorsky'' tipi askeri helikopterin Tokat sınırları dahilinde merkeze bağlı Gökdere Şehitler Yaylası bölgesinde saat 10.45 sularında henüz belirlenemeyen bir nedenle düştüğü bildirildi.

Kazada Jandarma Pilot Yarbay Levent Tabak, Jandarma Pilot Üsteğmen Murat Saraç ve Teknisyen Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kamil Tuna'nın şehit olduğu açıklandı. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler