YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askerlerimiz PKK'nın 'girilmez' dediği Zap'a girdi!
Kritik ilçelerde devam eden terör operasyonları kapsamında güvenlik güçleri PKK tarafından 'girilmez' olarak nitelendirilen Zap mahallesine girdi ve Türk Bayrağı çekti.
Askerlerimiz PKK'nın 'girilmez' dediği Zap'a girdi!
02 Ocak 2016 / 23:46 Güncelleme: 02 Ocak 2016 / 23:48

Devam eden terör operasyonlarını kritik ilçelerde yoğunlaştıran güvenlik güçleri PKK'nın 'girilmez' dediği Zap mahallesine girdi.

Türk askeri YDG-H'nin Silopi'deki Küçük Kandil'ine bugün giriş yaptı ve bölgeyi teröristlerden temizledi. PKK'lı üst düzey yöneticilerin bölgedeki grupları terk edip kaçmalarıyla sonuçlanan operasyonlarda Özel Harekatçılar mahalleye Türk Bayrağı çekti. 

Çatışmaların en yoğun olduğu ve terör örgütünün şehir yapılanması olarak bilinen YDG-H'ye en ciddi desteğin Kandil'den ulaştığı Silopi'nin Zap mahallesine askeri birlikler bugün 16:20 itibari ile girdi.

15 günden buyana devam eden terör operasyonları kapsamında en kritik bölge olarak adlandıran Zap mahallesine güvenlik güçlerin giriş yapmasıyla örgüt ağır bir darbe daha aldı.

Silopi'deki eylemleri koordine eden 12 PKK üst düzey yöneticisinin operasyonun başlaması ile birlikte Zap mahallesini terk ettikleri kaydedilirken Kandil'den gelen PKK militanlarının çatışmalarda YDH-H'li grupları terk edip kaçtıkları ortaya çıktı. Özel Harekatçılar 'küçük Kandil'i dağıtıp Türk Bayrağı çekti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler