YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askerler güvenli bir yerde tutuluyor
Askerler güvenli bir yerde tutuluyor
Askerler güvenli bir yerde tutuluyor
05 Kasım 2007 / 11:11 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Hakkari-Dağlıca'da yaklaşık 2 hafta önce meydana gelen çatışmadan bu yana haber alınamayan 8 asker, dün nihayet serbest bırakıldı ve Türkiye'ye getirildi. Bu gelişme, başta aileleri olmak üzere tüm Türkiye'de sevinçle karşılanırken, askerlerimizin serbest bırakılmasının, kritik Bush-Erdoğan zirvesinin hemen öncesine denk gelmesi dikkat çekti.

Dağlıca'da 12 askerimizin şehit düştüğü hain pusudan sonra terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 8 askerimiz, dün Irak-Türkiye sınırında DTP'li milletvekillerinin de aralarında bulunduğu bir heyet tarafından teslim alındı. Askerler, Erbil'de sağlık kontrolünden geçirildikten sonra uçakla Türkiye'ye getirildi.

Sağlık durumlarının iyi olduğu açıklanan 8 asker, şu anda güvenli bir yerde tutuluyor. Genelkurmay Başkanlığı da, 8 askerin 4 Kasım tarihi itibariyle TSK bünyesine katıldığını internet sitesinden duyurdu. Askerlerimizin serbest bırakılması, günlerdir diken üstünde oturan ailelerini ve tüm Türkiye'yi sevince boğdu.

Amerika'da bulunan Başbakan Erdoğan da, askerlerimizin kararlı ve titizlikle yürütülen bir çalışma sonucu kurtarıldığını belirterek, bu süreçteki yardımlarından dolayı, ABD ve Irak yönetimine teşekkür etti.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler