YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askeri üsse saldırı
Tunceli merkeze bağlı Alacık Köyü yakınlarında bulunan askeri üste bir gurup PKK'lı tarafından saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda ölen ya da yarlanan olmadı.
Askeri üsse saldırı
24 Haziran 2012 / 22:25 Güncelleme: 24 Haziran 2012 / 22:28

Tunceli merkeze 30 km uzaklıktaki Zel dağı sırtlarında bulunan Alacık köyü mevkiindeki  askeri birliğe yönelik saat 18.00 sularında PKK tarafından uzun namlulu ve roketatarlı saldırı yapıldı. Saldırıya anında karşılık veren güvenlik güçleri, sayıları 10 kişi olan PKK'lı gurup arasında çatışma çıktı. Bir saat süren çatışma sonunda çatışma alanına gelen kobra helikopterler PKK'lıların bulunduğu alanı yoğun bombardıman ateşine tuttu. Kobraların bombardıman sesleri çevrede duyulurken, o anlar kameralar tarafından da kaydedildi. Yoldan geçen vatandaşlarda durarak helikopterlerin bombalama anını kaydetti.

Mayıs ayının ilk haftalarında Alacık köyü yakınlarında bulunan askeri birliğe saldırı sonucu 4 güvenlik görevlisi şehit olmuştu.

Bölgede saldırı gerçekleştiren PKK'lı grup ile güvenlik güçleri arasından çatışmaların yer yer devam ettiği öğrenildi. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler