YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askeri Savcılık Paralel Yapı soruşturması başlattı
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz TSK'daki paralel yapılanma iddialarına yönelik binin üzerinde kişiyle ilgili olarak ihbar geldiğini ve Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından soruşturmalar başlattığını söyledi.
Askeri Savcılık Paralel Yapı soruşturması başlattı
13 Mayıs 2015 / 11:42 Güncelleme: 13 Mayıs 2015 / 12:09

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz TSK'daki paralel yapılanma iddialarına yönelik "Binin üzerinde kişiyle ilgili olarak ihbar gelmiştir. Bu ihbarlarla ilgili, hem idari hem de Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından soruşturmalar başlatılmıştır. Neticelendiğinde elbette gereği yapılacaktır." şeklinde konuştu.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada "Balyoz ve Ergenekon davalarında 73 subayımız göreve döndü. Bunlardan 46'sı Yüksek Askeri Şura'da terfi derecelendirilmesine gidecektir. Dolayısıyla o terfide Yüksek Askeri Şura Üyeleri kendilerine, diğer aynı yaşta tertiplerine bakarak da en iyi liyakat ve ehliyeti dikkate alarak bir değerlendirme yapacaktır." dedi.

Silahlı kuvvetler milli bir ordu. Milli bir ordu olması silahlı kuvvetlerimizin gücünü ve 77 milyonun da bu orduya olan güvenini göstermektedir. Dolayısıyla milli ordu vasfını değiştirmemek lazım. Milli ordu vasfı nedir? Hukuk, kanun içerisinde komutanlara bağlı, komutanlardan aldığı talimatı uygulayan bir yapı olması lazım. Eğer komutanından değil de bir başka yerden talimat alan bir yapı varsa o zaman bu milli olma vasfını kaybeder.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler