YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askeri Müze'de bomba paniği
Askeri Müze'de bomba paniği
20 Nisan 2010 11:09
Şişli Harbiye Askeri Müze yakınına bırakılan ve üzerinde güneş paneli bulunan otomobil, bomba paniğine neden oldu.

Şişli Harbiye Askeri Müze yakınındaki otomobil bomba paniğine sebep oldu... Bomba uzmanı ekiplerin incelediği yabancı palakalı otomobilde bomba olmadığı anlaşıldı.

Sultanahmet'te meydana gelen patlamaların ardından bir bomba paniği de Şişli Harbiye Askeri Müze yakınında yaşandı. Müzenin arkasında park halinde ve üzerinde panel ve kablolar bulunan IDA 1972 plakalı otomobili gören nöbetçi askerler durumu polise haber verdi. Otomobilin çevresini emniyet kordonuyla kapatan polis, güvenlik önlemi aldı.

Sultanahmet'teki patlamaların olduğu yerde bulunan bomba uzmanı ekipleri, Harbiye'deki olay yerine çağrıldı. Özel kıyafetlerinin giyerek otomobilin kapılarını ve bagajını açan bomba uzmanları, incelemeler yaptı. Yapılan kontrollerde otomobilde herhangi bir bombaya rastlanmadı.

Otomobilin üzerinde günüş enerjisinden yararlanmak için panel konulduğu, içerisinde de kablolar olduğu görüldü. Bomba uzmanları, hazırladıkları tutanağın ardından şüpheli otomobili Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.  (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler