YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askeri konvoya saldırı: 5 yaralı
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 15 araçlık askeri konvoy şehir çıkışında roketli ve çapraz ateşle saldırıya uğradı. Açılan ateş sonucu biri ağır 5 askerimiz yaralandı.
Askeri konvoya saldırı: 5 yaralı
13 Ağustos 2010 / 08:10 Güncelleme: 13 Ağustos 2010 / 08:14

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden Şemdinli yönüne giden 15 araçlık askeri konvoy saat 00.45 sırlarında şehir çıkışında roketli ve ardından çapraz ateşle saldırıya uğradı.

Konvoy, şehirden çıkar çıkmaz patlama sesleri yankılandı. İlk olarak roketle saldıran teröristler ardından konvoyu çapraz ateşe tuttu. Açılan ateş sonucu biri ağır olmak üzere 5 askerin yaralandığı belirlendi.

Saldırı ile birlikte olay yerine çok sayıda ambulans ile asker ve polis sevk edildi. Ardından, dışarıda yoğun kalabalığın bulunduğu şehir merkezinde 10-15 dakikalık çatışma sesleri duyuldu. Şehirden duyulan Çatışma sesleri paniğe sebep oldu.
Olay yerine hareket eden 8 polis panzeri, bölgeyi kuşattı. Çatışma devam ediyor. Çok sayıda askeri panzer de bölgeye hareket etti. 21.Jandarma sınır tugayından kalan iki gece görüşlü helikopter bölgeyi havadan taramaya başladı. Yaralılar hemen Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır olan bir asker helikopterle Van’a sevk edildiği belirtildi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler