YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askeri kaynaklar: 81 hedefe 294 atış yapıldı
Suriye'nin Cerablus bölgesine yönelik başlayan Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında 81 hedefe 294 atış yapıldı.
Askeri kaynaklar: 81 hedefe 294 atış yapıldı
24 Ağustos 2016 / 08:15 Güncelleme: 24 Ağustos 2016 / 11:54

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Gaziantep, Kilis ve Suriye hattında bulunan yerleşim yerlerine ve hudut karakollarına, terör örgütü DAEŞ tarafından 9 Ocak'tan bugüne kadar toplam 57 havan, 79 Katyuşa ve iki tanksavar güdümlü mermisi atıldı.

Bu atışlar sonucu 21 kişi hayatını kaybederken 84 kişi de yaralandı. Yapılan atışlar nedeniyle çok sayıda bina ve araç da hasar gördü.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları tarafından Suriye topraklarındaki terör örgütü DAEŞ mensuplarına misliyle karşılık verildi. DAEŞ unsurlarına çok sayıda zayiat verdirilmesine, silah mevzileri, araç ve komuta binalarının vurulmasına rağmen Türkiye'nin sınır bölgelerindeki yerleşim yerlerine yönelik saldırılar devam etti.

81 hedefe 294 atım yapıldı

Türkiye topraklarına, son beş gün içinde, terör örgütü DAEŞ mensuplarınca 23 havan ve 2 katyuşa mermisi atıldı. 

Bu kapsamda, hudut güvenliğinin sağlanması amacıyla TSK unsurları tarafından "Fırat Kalkanı" operasyonu başlatıldı. Operasyon kapsamında şu an itibarıyla topçu ve çok namlulu roketatarlarla (ÇNRA) tespit edilen 81 hedefe 294 atım yapıldı.

Söz konusu atışların devam ettiği belirtilirken, havada sürekli bulunan iki F-16 savaş uçağının ise anlık tespit edilen hedefleri vurduğu bildirildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler