YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askeri hareketlilik yoğunlaştı, her an açıklama gelebilir
Sokağa çıkma yasağı ilan edilip, operasyon başlatılması beklenen Şırnak’a çok sayıda tank ve zırhlı araç sevkiyatı yapıldı.
Askeri hareketlilik yoğunlaştı, her an açıklama gelebilir
12 Mart 2016 / 11:51 Güncelleme: 12 Mart 2016 / 11:57

Merkez Yeşilyurt, Gazipaşa, Cumhuriyet, Dicle, Yeni, İsmet Paşa ve Bahçelievler Mahallelerinde teröristler tarafından yüzlerce hendek kazılan ve barikat kurulan Şırnak’ta operasyon hazırlıkları sürüyor.

Birkaç gün içerisinde sokağa çıkma yasağı ilan edilip, büyük bir operasyon başlatılması beklenen kentin, giriş ve çıkışlarına polis ve askerler konuşlandırıldı. Bazı okul ve yurtlara güvenlik güçlerinin yerleştirildiği Şırnak’ta, Siirt ve Uludere yollarında ise güvenlik önlemleri arttırıldı.

Hazırlıklar kapsamında kente onlarca tank ile birlikte çok sayıda zırhlı araç sevkiyatı yapıldı. Zırhlı araçlarla kontrol noktaları oluşturan güvenlik güçleri, Hakkari, Cizre ve Siirt yönünden gelen araçların kontrollü şekilde merkeze girmelerine izin verdi.

Kent merkezinin yanı sıra kırsal alanda da güvenlik önlemleri arttırıldı. Güvenlik güçleri, Cudi, Gabar ve Namza dağları ile Besta Dereler bölgesinden muhtemel terörist sızmalarına karşı önlem aldı.  

 

İHA

 // Gurbetçi
Ey Pkk Pyd Hdp Fetö sonunuz geldi. Haberiniz olsun. Ya bu işlerden vazgeçersiniz tevbe edip hakiki birer insan olursun ya da hem bu dünyada cezasını çekip ahirette ebedi cehennemde yanarsınız......
12 Mart 2016 14:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler