YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askere keskin nişancı tüfekler
Mehmetçiğe keskin nişancı tüfekler geliyor...
Askere keskin nişancı tüfekler
31 Aralık 2009 / 12:24 Güncelleme: 31 Aralık 2009 / 12:29

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyaç duyduğu askeri mühimmat malzemelerini karşılayan MKEK Genel Müdürlüğünün, tedarik programına alarak uluslararası düzeyde ihaleye çıkardığı keskin nişancı tüfeği dürbünü ile ilgili ihale sonuçlandı.

Edinilen bilgiye göre; Jandarma Genel Komutanlığı için NATO standartlarına uygun olarak tedarik edilecek 110 adet keskin nişancı tüfeği dürbünü kuruma ait tesislerde üstlenici firma tarafından imal edilecek. Bu konuda MKEK Genel Müdürlüğünün açtığı ihaleyi bir Türk firmasının kazandığı öğrenildi. 6 firmanın teklif verdiği ihalede en uygun 193 bin 210 euro tutarında teklif verildi.

Programa göre, keskin nişancı tüfeği dürbünleri MKEK'nin Kırıkkale'deki silah fabrikasında üretilecek.
        
ÖZELLİKLERİ
         
Jandarma birimlerince birlikte hazırlanan teknik şartnameye uygun olarak tedarik edilecek keskin nişancı dürbünlerinin tamamı aynı tip marka ve modelde olacak. Dürbünlerde kullanılan metal parçalar paslanmaz ve korozyona dayanıklı malzemeden üretilecek.

Kurum envanterlerine daha sağlıklı bir şekilde kayıt altına alınabilmeleri için de alınacak dürbünlerin üzerinde imalat yılı, seri numarası, NATO stok numarası (varsa) gibi gerekli olan bilgiler de yer alacak.

Objektif mercek ünitesi, Oküler mercek ünitesi olacak dürbünler, 3-12 arasında değiştirilebilir büyütme oranlarına sahip olacak.

Milletinden korkanlar
 // ibrahim çelikoğlu
Kendi milletini suç örgütü olarak görenler,onları bu duruma getirenlerdir.Milli birlik berabarlik,kendi menfaatlarını koruyarak gerçekleşemez.Anayasanın öngördüğü herkez eşit haklara sahiptir'den geçer.Kötülük kalkar herkeze güvenilir ve an ağır silahları teslim etmektende çekinmezsiniz.Bu gün öyle çelikler varki,şişmez,bozulmaz,aşınmaz.Silah çok daha hafif yapılabilir,taşıması atışı daha kolay,uygun olur.Uyuyanların uyanma zamanı gelmiş geçmiştir.N...
31 Aralık 2009 17:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler