YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asker sesizliğini bozdu
Asker sesizliğini bozdu
23 Aralık 2009 15:55
Genelkurmay, Bülent Arınç'a suikast iddialarına ilişkin sessizliğini bozdu...

Genelkurmay Başkanlığı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a yönelik suikast iddiaları ile ilgili ilk açıklamayı bugün yaptı. Olaydan 3 gün sonra yapılan açıklama kafalardaki soru işaretlerini kaldırmadı. İki subayın, bilgi sızdırdığı iddia edilen bir askeri personeli takip ettiği savunulurken Arınç’ın evinin adresi bulunan not kağıdı konusunda doyurucu bilgiye yer verilmedi.

 

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada:

 

-GÖRÜNEN SUÇ UNSURU YOK-

 

Tutanağa göre; gerek personel gerekse de araçlarda herhangi bir silaha, mühimmata, ses kayıt cihazına, teknik takip teçhizatına ve diğer herhangi bir suç unsuruna rastlanmamıştır. Konutlarda yapılan aramaların sonucunda tanzim edilen tutanaklardan; bu aramalarda da gözle tespit edilen herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığı anlaşılmaktadır. Personele ait bilgisayarlarla, çeşitli sayıda elektronik veri depolama araçlarına ise el konulmuştur.

 

Genelkurmay suç unsuruna rastlanmadı dedi ama asıl konu subayların birinin üzerinden Bülent Arınç'ın ev adresi çıkmasıydı. Bu noktaya çok kısa değinen Genelkurmay, tutanakta notun subayın elinden alındığının yazdığını duyurdu.

 

 

-İDDİALAR ARAŞTIRILIYOR-

 

Adres yazılı notun askeri personelin üzerinde bulunmasına ilişkin farklı iddialar olup bu iddiaların hangisinin doğru olduğu, personele ait el konulan bilgisayarlarla, çeşitli sayıda elektronik veri depolama araçlarında suç unsuru oluşturabilecek bir hususun olup olmadığı ve ileri sürülen diğer iddiaların doğru olup olmadığı soruşturma neticesinde ortaya çıkacaktır.

 

-ASIL MERAK EDİLEN SORU. 2 SUBAY NEDEN ORADAYDI?-

 

Söz konusu askeri personel, uzun süredir devam eden, kastedilen bölgeye yakın bir yerde oturan ve bilgi sızdırdığı iddia edilen bir askeri personel hakkında bilgi toplamak üzere görevlendirilmişlerdir.

 

Açıklamanın bu bölümü soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Çünkü subaylar özel kuvvetlerde görevliydi. Birinin sınıfı istihkam diğerinin sınıfı ise topçuydu. İstihbaratın görev alanına giren bu olayda neden özel harekat mensuplarının görevlendirildiği anlaşılamadı. Ayrıca bir kişiyi takip etmekle görevlendirilen, yani resmi görevde olan iki subayın üzerinden ve aracından herhangi bir araç gerecin çıkmaması da ilginç bulunuyor.

 

Kanalahaber.com

Davaya milletçe arka çıkılmalıdır.
 // ibrahim çelikoğlu
Ben yirmi üç yıldır Türkiye'de bu gibi şeylerden ötürü büyük saldırılara maruz bırakıldım.TSK'leri kendi sırlarını korumaktan uzak diye defalarca yazdık,bağırdık.Yargı ve emniyet güçlerinin,amansız zülmüne uğradık.İşbirlikçileri;Uğuşturucu,kafatasçı,çeksenet keseciler.Askerlerin dediği doğru olabilir.Eğer devletin güvenlik sırlarını korumak için görev başında oldukları kanıtlanırsa,böylelerinin yanında olmalı,eli öpülmelidir.İstihbarat...
23 Aralık 2009 16:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler