YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asker 'kutlu doğum'u fişlemiş
Asker 'kutlu doğum'u fişlemiş
19 Temmuz 2010 09:08
PKK'nın İskenderun'da askeri birliğe düzenlediği roketatarlı saldırının ardından yeni bir skandal çıktı.

Öldürülen teröristlerde ele geçirilen belgelerde PKK'nın aylar öncesinden saldırı planları yaptığı ve üsleri izleyip görüntülediği belirlendi. Saldırı istihbaratının da alınmasına rağmen gerekli tedbirler alınmadı. Çünkü askeri birlik bu süreçte sivil toplum kuruluşlarını fişlemekle meşguldü. İlgi alanında mevlitler, matematik olimpiyatları, Kur'an Kerim kampanyası, helva ve gülsuyu dağıtımı vardı. Hain saldırıda 6 askerimiz şehit olmuştu.

ATIŞ MESAFESİ BİLE ÖLÇÜLMÜŞ

Star Gazetesi'nin haberine göre, PKK'lılar 2009 yılının ikinci yarısında İskenderun'daki askeri üslerle ilgili detaylı çalışma yaptı. Skandal belgeler 2009 Aralık ayında çatışmada öldürülen PKK'lardan ele geçirildi. Teröristin üzerinden çıkan fotoğraf ve videolara göre PKK'lılar Deniz İkmal Destek Komutanlığı Şehit Er Remzi İlboğa Kışlası ve 51. Bakım Merkezi Komutanlığı'nı takibe aldı ve bütün açılardan görüntüledi. Teröristler  atış mesafelerini bile ölçtü. Belgeleri inceleyen Hatay İl Jandarma Komutanlığı, fotoğrafları çekilen birliklerin komutanlıklarını ziyaret ederek görüntüler ve saldırı hazırlığına ilişkin belgeleri gösterdi. Konu, İl Jandarma Albay Vedat Çolak'ın oluruyla resmi belgeye dönüştürülmesine rağmen konuya ilişkin özel askeri istihbarat çalışması yapılmadı. PKK'lıların askeri birlikler tarafından farkedilmemeleriyle ilgili de soruşturma açılmadı.

SİVİLLERİ FİŞLEMİŞLER

PKK'nın askeri üsleri görüntüleyip saldırı planları yaptığı tarihlerde askeri istihbaratın İskenderun'daki bütün sosyal hayatı takip etmekle görevlendirildiği belirlendi. Kurbay Albay Çetin Hepbıçakçı imzasını taşıyan ve 6. Kolordu Komutanlığı'na hitaben yazılan 'gizli' ibareli belgede İskenderun'daki bütün sivil toplum hayatını fişleyen çizelgeler, ıslak imzalı belgenin ekinde yer aldı.

ÖĞRENCİLER MESCİT İSTİYOR

Nisan-Ağustos 2009 tarihleri arasındaki takiple ilgili istihbarat çizelgesindeki "elde edilen bilgiler" kısmında dikkat çeken bazı bölümler şöyle:

* Erzin İmam Hatip Lisesi kutlu doğum haftası etkinliklerinde Hz. Muhammed'in ailesine nasıl davrandığı anlatılmıştır. Konuklara helva ve gülsüyu dağıtılmıştır.

* İskenderun Meslek Yüksek Okulu'nda bir grup öğrenci okula mescit açılması istemiyle imza kampanyası başlatmıştır.

* Anadolu Gençlik Derneği İskenderun temsilciliği tarafından bir halı saha futbol turnuvası organize edilmiştir.

* İskenderun'da faaliyet gösteren Gülen Koleji tarafından matematik olimpiyatları adlı bir etkinlik
gerçekleştirilmiştir.

* Osmaniye'de 101.3 frekansından yayın yapan Radyo İhsan her yıl düzenlediği Kuran-ı Kerim Hediyeleşme Kampanyası'nın beşincisini başlattı. Kampanyanın amacının yaz kuran kurslarında okuyan ve evlerinde bulunmayan ailelere Kuran-ı Kerim vermek olduğu ifade edilmiştir.

* Princeton Üniversitesi'nde lisansüstü eğitim gören Bridget Pursell tez konusu olan 'dinler ve kutsal' mekanlar ile ilgili araştırmalar yapmak üzere Antakya'ya gelmiştir. (Bugün)

cuntacılar
 // engin öz
askerin içindeki cuntacıların derdi o din denildimi adamların kanı kuruyor. napsınlar teröristi onları din öldürüyor....
19 Temmuz 2010 10:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler