YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asker Diyarbakır'da şov yaptı!
Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.. Çocukalrın gösterilerinden çok askerin Diyarbakır'da yaptığı şov güne damgasını vurdu... İşte askerin sloganlar atarak yürüdüğü o görüntüler...
Asker Diyarbakır'da şov yaptı!
23 Nisan 2010 / 13:57 Güncelleme: 23 Nisan 2010 / 14:06

Diyarbakır'da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılan askerler caddelerde slogan atarak yürüyüş düzenledi.

Törene katılan Belediye Başkan vekili Metin Kılavuz'un istiklal marşının okumaması dikkat çekti.

Tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır'da da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı düzenlenen etkinlikler çernçevesinde çoşku ile kutlandı. İlk olarak Diyarbakır valisi Hüseyin Avni Mutluyu makamında ziyaret eden Gazi İlköğretim okulu öğrencileri ve okul idarecileri vali mutluya çiçek takdim etti. Temsili vali olarak vali koltuğuna oturan Gazi İlköğretim okulu 4. sınıf öğrencisi Sinem Altun Emniyet Müdürü ve Melli Eğitim Müdürünü arayarak talimatlar verdi. Etkinlikler daha sonra anıt parkında düzenlenen çelenk sunma programı ile devam etti. Çelenk sunma programına katılan BDP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Metin Kılavuz'un istiklal marşı okumaması dikkat çekerken, tören boyunca askerlerle gözgöze gelmemesi dikkat çekti. Vali Mutlu'nun onur defterinin imzaladıktan sonra törene katılan askerler tören sonrası "Ne Mutlu Türküm Diyene, Her Türk Asker Doğar" şeklinde sloganlar atarak birliklerine döndüler.

Tören daha sonra Atatürk stadında düzenlenen programla devam etti. Burada Vali Mutlu ve beraberindekiler stad turu atarak tüm çocukların bayramını kutladılar. Tören geçişi yapıldıktan sonra ilköğretim öğrencilerinin düzenlediği tango gösterimi büyük alkış aldı. Düzenlenen tören boyunca Diyarbakır emniyeti geniş güvenlik önlemleri alırken, etkinliklere katılım oldukça fazlaydı.

Düzenlenen etkinliklere Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Bekir Kalyoncu, 2. Taktik Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, Emniyet Müdür Mustafa Sağlam, STK temsilcileri askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. (İHA)

Beğenmiyorsan gidersin
 // mustafa karahanlı
Herşey Türk yurdu için...
25 Nisan 2010 19:56
faşizan hareketler
 // devrimci
ne faşizan hareket olmuş. çocukların bayramları kutlayacağına yine türklere gökler çıkarmış faşistler....
23 Nisan 2010 19:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler