YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asker askeri vurdu: 2 şehit
Muğla'nın Datça ilçesinde Hava Radar Mevzi Komutanlığında bir askerin bilinmeyen bir nedenle arkadaşlarına ateş açması sonucu 2 asker şehit oldu.
Asker askeri vurdu: 2 şehit
06 Ekim 2010 / 11:25 Güncelleme: 06 Ekim 2010 / 14:29

Muğla'nın Datça ilçesindeki Hava Radar Mevzi Komutanlığında, bir askerin ateş açması sonucu hayatını kaybeden iki askerin kimlikleri belirlendi. Cenazeler, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Alınan bilgiye göre, Datça'daki Hava Radar Mevzi Komutanlığında görevli askerlerden A.K. (Ankara) henüz belirlenemeyen nedenle arkadaşlarına ateş açtı. Olayda, aynı birlikte görevli Ömer Canca (Rize) ile Teyfik Cebeci (Antalya) yaşamlarını yitirdi. Olay yerinde savcı ve olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından hayatını kaybeden askerlerin cenazeleri otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Bu arada, iki arkadaşını silahla öldürdüğü iddia edilen A.K, ilk ifadesinin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Olayda hayatını kaybeden askerlerin Antalya ve Rize'de yaşayan ailelerine bilgi verildiği öğrenildi. AA

OLAY NASIL MEYDANA GELDİ?

Muğla'nın Datça ilçesinde bilinmeyen bir nedenden dolayı cinnet geçiren bir asker iki arkadaşını vurdu. Olayda iki asker şehit olurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Olay dün gece saat 02.00 sıralarında Hava Radar Mevzi Komutanlığı'nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre A.K. isimli asker bilinmeyen bir nedenden dolayı cinnet geçirmesi sonucu ateş açtı. Olayda iki asker şehit olurken, ateş açan asker gözaltına alındı. Askerin Hava Radar Mevzi Komutanlığı'nda gözaltında tutulduğu ve Askeri Savcılık tarafından sorgulanacağı bu nedenle ilçeye Askeri Savcının beklendiği öğrenildi. Olayda şehit olan askerlerden birinin Antalya diğerinin ise Rize'den olduğu belirlendi.

 Olayla ilgili tahkikatın çok yönlü olarak sürdürüldüğü bildirildi.
 

İHA

askerlik değişmeli
 // ışık
Görüldüğü gibi gençlerimiz askerlik yapayım derken gençlikleriyle celallenip birbirlerini de öldürebilmektedir. Bu nedenler çok sayıda ordumuz içerisinde defalarca yaşanabilmektedir. Askerliğin artık resmen meslek olarak görülmesi ve bu şekilde icra edilmesi şarttır. Kalifiye bir ordu ve asker başarılı olurken. Yarın gideceğim diye orda bulunanlardan tam bir fayda sağlanamaz ve bu ispatlıdır. Artık profesyonel ve kalifiye bir ordu kurulmalı, subay rütbelerine de g...
06 Ekim 2010 11:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler