YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aşırı sevindiler beni katil ettiler
Aşırı sevindiler beni katil ettiler
20 Temmuz 2010 08:21
Bir tek daire için 3 cana kıyan işçi emeklisi kendini böyle savundu...

Fatih’te ortak yaşadıkları dubleks dairenin hissesi nedeniyle davalık olan iki kardeşten işçi emeklisi ağabey Bünyamin Ateş, davayı kaybedince tekstil atölyesi sahibi kardeşi Sertif Ateş (45), eşi Gülşen Ateş ve kızları ilköğretim 4’inci sınıf öğrencisi Kardelen Ateş’i, tabancayla vurarak öldürdü. Ailenin 15 yaşlarındaki oğlu Demirkan Ateş ise amcasının elinden kaçarak kurtuldu. Olaydan sonra polise teslim olan Bünyamin Ateş, Ateş ifadesinde şunları söyledi:

“Ben, iki kardeşim Sertif ve Enver ile ortak iş yapıyorduk. Daha sonra kardeşlerimden Enver’in işleri bozuldu ve canına kıydı. Sertif, kardeşim Enver’in ölümünden beni sorumlu tutunca aram açıldı. Oturduğu daireyi 85 bin TL’ye satın almıştım. Aramız açılınca tahliye etmesi için dava açtım. Mahkemeyi kazandım ama Yargıtay’dan farklı karar çıktı.

‘Beni tahrik ettiler’

Kararın Yargıtay tarafından bozulmasının kardeşim kutyama yapıp aşırı sevinç gösterisinde bulununca sinirime dokundu. Kardeşim Sertif ve yengem ‘Bizi biraz zor çıkartırsın buradan. Gidecek biri varsa oda sensin. Enver’i sen öldürdün. Sıra bize mi geldi?’ gibi sözlerle üzerime geldi. Yengem hakaret etmeye başlayınca kendimi kaybedip silahımı ateşledim, gerisini hatırlamıyorum” dedi. Bünyamin Ateş, adliyeye sevk edilirken “Bu cinayetten Yargıtay ve hukuk mahkemeleri sorumludur. Onların verdiği kararlar yüzünden katil oldum” diye bağırdı. Olaydan yara almadan kurtulan Ateş ailesinin oğlu Demirkan Ateş ise polise amcasının silahı kendisine doğrulttuğunu ancak ateş etmediğini söyledi. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler