YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aşiretlerden PKK'ya büyük tepki
Adıyaman’ın Kahta ilçesinde buluşan aşiret temsilcileri terör olaylarından duydukları rahatsızlığı dile getirdi.
Aşiretlerden PKK'ya büyük tepki
22 Mayıs 2016 / 00:45 Güncelleme: 22 Mayıs 2016 / 00:46

Mirdesi aşiretinin düzenlediği toplantıya, Adıyaman'ın yanı sıra Şanlıurfa, Diyarbakır ve, Elazığ'dan da davetliler katıldı.

Mirdesi aşiretinin temsilcisi olarak tanınan Sırrı Erdem, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin gündeminde olan ve Güneydoğu'da yaşanan olaylardan dolayı yaşadıkları huzursuzluğa işaret ederek, bunların dünya devletlerinin bir oyunu olduğunu dile getirdi.

"Herkes teröre tepkisini, duruşunu ortaya koymalı" 

İslam devletleri dışında hiçbir ülkede savaşın olmadığını ifade eden Erdem, her ülke huzur içinde yaşarken Müslümanların savaşın ortasında kalması gerçeğinin iyi incelenmesi gerektiğine dikkati çekti.

78 MİLYONA AÇIK ÇAĞRI

Erdem, Kürt ve Türkler arasındaki duygusal bağın her geçen gün güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, bu konuda bütün sorumluluğun devlete bırakılmaması gerektiğini belirtti. Erdem, "78 milyon insan bu konuda duyarlı olmalı. Devlete yardımcı olmalı, kendi görüşünü söylemeli. Herkes teröre tepkisini, duruşunu ortaya koymalı." dedi.

dfdf.jpg

Bucak aşiretinin temsilcisi olarak tanınan Ahmet Bucak ise bir an önce yaşanan olayların sona ermesi gerektiğini belirterek, bölge halkının huzura ihtiyaç duyduğunu söyledi.    

sadece
 // CEM
Sadece tepki yetmez icraat gerekli...
22 Mayıs 2016 Pazar 11:00
1
 // 1
E yani herkes üzerine düşeni yapacak biz yaptık ki rahatlıkla yaşıyorsunuz oralarda ha teröre gelince Allah yardımcınız olsun kolay değil ancak zamanında devleti yok saydiginiz günlerin kefaretini odediginizi düşünüyorum. ..orda olan sizsiniz ne ektiyseniz onun hasadını topluyorsunuz......
22 Mayıs 2016 05:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler