YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asiltürk'ten çarpıcı açıklamalar
Asiltürk'ten çarpıcı açıklamalar
01 Mart 2012 14:00
SP'li Oğuzhan Asiltürk'ten gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar.

Gazeteci  Ömer Şahin’in Kanal A'daki 'Görüş Farkı' programına katılan SP’li Oğuzhan Asiltürk, çarpıcı açıklamalar yaptı. 28 Şubat sürecinde Erbakan’ın tavrına yönelik eleştirilere cevap veren Asiltürk, “Erbakan tanka çıktı da haber mi yapmadık?” diyen gazeteci Fikret Bila’ya yüklendi. Asiltürk, “ Tankın üstüne Fikret Bila çıksın. Biz tankın mankın üzerine çıkmayız ama tankı yürütenlere ‘bu iş yanlış’ deriz” dedi.


28 Şubat’ın 1 numarası Demirel

Milli Görüş Hareketi’nin önemli isimlerinden Oğuzhan Asiltürk, 28 Şubat’ın 1 numarası olarak dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i gösterdi. Erbakan Hoca’nın 18 maddelik MGK bildirisini görünce, “Bunu asker yazmış olamaz. İnancı olan bunu yazmaz” dediğini söyleyen Asiltürk, daha sonra bu kararların ABD tarafından hazırlandığının ortaya çıktığını iddia etti. Asiltürk, “Hoca kriptoyu görünce ‘ben yanılmamışım, bu askerlere kanaatim müsbetti’dedi. Yapılanlar suçtu ama onlar kendiliğinden bunu yapmadılar”diye konuştu.

 AKP, 28 Şubat'ta olsa korkup kaçardı

Refahyol’un 28 Şubat’taki tavrı ile AK Parti’nin 27 Nisan bildirisine karşı duruşunu karşılaştıran Oğuzhan Asiltürk, “Bu iktidar o zaman olsaydı bırakıp kaçardı. Öyle yağma mı var. AKP’yi iktidara getiren ABD ve dünya siyonizmidir. Basın, haber ajansları ellerinde. ABD bütün desteğini askerden çekmiş. Bu şartlar altında kabadayılık çok kolay. O zaman “gerekirse silah kullanırız” diyor, ne yapacaksınız? Allah’a sığınmaktan başka bir şey yapamazsınız. Siz sertleşirseniz, tabanınız sertleşir. O zaman istenmeyen olaylar olur”

Asiltürk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı’nın  Erbakan Hoca ile iyi anlaştığını, kuvvet komutanlarına, “Niçin O’nunla uğraşıyorsunuz, ben çok iyi anlaşıyorum”dediğini öne sürdü.
 

Kavakçı'yı salona AKP'liler soktu


28 Şubat’ın önemli olaylarından olan Merve Kavakçı’nın Meclis’teki yemin gününü de anlatan Oğuzhan Asiltürk, Kavakçı’nın yemin için salona girmesinin Erbakan ve kendisinin bilgisi dışında olduğunu anlattı. Kavakçı’yı daha sonra AK Parti’yi kuracak olan isimlerin Salona götürdüğünü söyleyen Asiltürk, “Meclis’i yöneten Septioğlu ile anlaşmıştık. Kendisi,’ Başörtülü birinin yeminini engelletmem. Sizden isteğim tenha bir zamanda getirin’dedi. Bizim arkadaşlara bunu söyledik. Hatta tahrik olmasınlar diye ben salona bile girmedim. Bir de baktık ki Merve Hanım salona girmiş, nasıl girmiş bilmiyorum. Ne Hoca’yı ne beni dinlemediler”. Kavakçı’nın “Bana sahip çıkmadılar” sitemine de cevap veren Asiltürk, “Merve Hanım’ın evinde milletvekillerine nöbet tutturduk. Bu nasıl sahip çıkmamak?” diye sordu.

Erbakan, Erdoğan,Gül ve Kurtulmuş’a kırgın gitti

Erbakan Hoca’nın ölmeden önce herkese hakkını helal ettiği, eski talebeleri Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan ve Numan Kurtulmuş’u da affettiği söylenmişti. Oğuzhan Asiltürk’ten bu konuda farklı bir açıklama geldi. Asiltürk, “Ben dürüst hareket eden, dobra dobra konuşan bir insanım. Hoca kırgın gitti” dedi.

Lavı Emniyet değil, CİA buluyor

Ergenekon Operasyonunun ABD’nin İran’a saldırısına karşı çıkan 7 generalin tasfiyesi için yapıldığını vurgulayan Oğuzhan Asiltürk, toprak altından çıkan lav silahı ve mühimmatın da ABD tarafından bulunduğunu öne sürdü. Asiltürk, “ Dağ başına ihbar geliyor, kazılarda lav silahları bulunuyor. MİT, Emniyet biliyor da haber mi vermedi? Kim , kimi kandırıyor. Bütün bunlar uzaydan gözetlenir. ABD, CİA, MOSSAD biliyor uzaydan. Ben yüksek mühendisim, master yapmış insanım. Beni aldatacak değiller ya? 2 ayrı hükümette İçişleri Bakanlığı yaptım. Bunların başındaydım. Bunlar(MİT, Emniyet) kesinlikle bilmezler. Bunları bilseler el koyarlardı”


Fatih Erbakan aday değil

Asiltürk, ismi SP’nin muhtemel lider adayı olarak geçen Fatih Erbakan’a ince dokundurmalarda bulundu. “Erbakan aday mı?” sorusuna, “Hayır” cevabını veren Asiltürk, “Tecrübe sahibi olur, gelir partiye teslim olur, çalışır, o zaman önce ben sahip çıkarım. Ayrı baş çekerse Allah selamet versin, derim” dedi.
 

ölmüşlerine rahmet
 // uğur türkan
asıl en önemli sözünüz ise akp'yi amarika kurdu diyorsunuz ne diyeyim siz gerçekten böyle diyorsanız ki siz milli görüşün önemli ismisiniz daha da diyecek bir şey demiyorum.allah canınıza can katsın,sağolun varolun....
02 Mart 2012 08:04
ölmüşlerine rahmet
 // uğur türkan
sayın oğuzhan asıltürk'ü kutluyorum gerçekten çok doğru açıklamalarda bulunmuş.ben laik,cumhuriyetçi bir insanım.ama ne kadar güzel demiş 28 şubat'ın mağduru akp değil sayın necmettin erbakan'ın başbakan olduğu hükümettir.akp 28 şubat ürünüdür ne yazık ki ve 28 şubattan nemalanmıştır bu parti.28 şubatta akp olsa kaçardı o konudada haklısınız sayın oğuzhan asıltürk ve bakın ne güzel söylüyorsunuz merve kabakçıyı meclise akp'yi kuran ekip sok...
02 Mart 2012 08:01
Bu Kadarda Olmaz ki
 // Bilal
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
01 Mart 2012 15:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler