YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asıl mesele şimdi belli oldu! Taksim'i yakıp yıktılar!
Devlet içindeki paralel yapı kirli operasyonlarını sürdürürken, Gezi olaylarının öncüleri bu saldırılara destek için sokak gösterileri başlattı.
Asıl mesele şimdi belli oldu! Taksim'i yakıp yıktılar!
28 Aralık 2013 / 08:52 Güncelleme: 28 Aralık 2013 / 09:06

İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Eskişehir, Muğla ve Sakarya’daki gösterilerde devlet içinde farklı bir otorite olarak ortaya çıkan paralel yapıya destek mesajları verildi.

Taksim Dayanışma Platformu tarafından sosyal medyadan yapılan çağrılarla İstiklal Caddesi’nde toplanan gruplar,  Taksim’e yürümek istedi. Polisin gösterinin izinsiz olduğu uyarısını dinlemeyen eylemciler olay çıkardı.

Polise taş ve sopalarla saldıran eylemciler ortalığı savaş alınana çevirdi. Çevik kuvvet polisleri İstiklal Caddesi üzerinde bekletilen iki TOMA’'dan şiddetini artıran kalabalığa tazyikli su sıktı.

Ara sokaklara kaçan gruplarla polis arasındaki kovalamaca sabahın ilk saatlerine kadar sürdü. 70 kişi gözaltına alındı. Ankara’'da da göstericiler, Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Rauf Maltaş’a pankart ve sopalarla saldırdı. Yaralanan Maltaş’ın fotoğraf makinesi ve cep telefonu kırıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler