YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asıl katliamı ODTÜ yapmış
Günlerdir gündemden düşmeyen ODTÜ'deki yol çalışmaları sürüyor. Havadan çekilen bu fotoğraf, ODTÜ kampüsü içindeki yapılaşmanın masum olmadığını ortaya koyuyor.
Asıl katliamı ODTÜ yapmış
24 Ekim 2013 / 22:43 Güncelleme: 24 Ekim 2013 / 22:48

ODTÜ'de yaşanan yol gerginliği tüm hızıyla sürerken havadan çekilen bu fotoğraf, yapılacak yeni yolun tamamını ve ODTÜ içindeki çarpık yapılaşmayı gözler önüne seriyor. 1950'li yılların sonunda ormanlık alan olarak yeşillendirilen bölgeye sonradan yapılan alışveriş merkezi, konukevleri, tenis kortu ve misafir araçlar için yapılan otopark, aslında ODTÜ yönetiminin de yeşil alanlar konusunda pek masum olmadığını ortaya koyuyor.

10 katı ikna etmedi

Başkent'in ana arterlerinden Eskişehir Yolu'nun yoğun trafik nedeniyle kilit noktaya gelmesi üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi bin 800 metrelik kısmı ODTÜ arazisinden geçen yeni yol çalışmalarına başlayınca ortalık karıştı. Ağaçların kesilmesini istemediklerini öne sürerek çalışmaları engellemek isteyen ODTÜ eylemcileri, kayıp olarak sayılan 2 bin 300 ağacın yerine tam 10 katı ağacı dikmeye hazır olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in açıklamalarını yok saydı.

Çarpıklık göze battı

Havadan çekilen bu fotoğraf ise gerçeği gözler önüne serdi. ODTÜ arazisinden geçecek olan yolun tamamının görüntülendiği fotoğrafta üniversite kampüsü içindeki çarpık yapılaşma da ortaya çıktı. 1950'li yılların sonunda ormanlık alan olarak yeşillendirilen bölgeye sonradan yapılan alışveriş merkezi, konukevleri, tenis kortu ve misafir araçlar için yapılan otopark, yol için yapılan eylemlerden önce ormanlık alanın ne derece sağlıklı kullanıldığını gün yüzüne çıkardı.

                   1-135.jpg

SABAH

Binlerce ODTÜlünün günahını almayın
 // Zafer Neşeli
Google Earth'ün geçmiş özelliğini açıp karşılaştırın da görün haberin yalan olduğunu. ODTÜ'de binalar zamanında fidan dikilmemiş, orman yapılmamış yerlere inşa edilir. O 2003 yılından sonra yapılan binalarda milli uydu ve milli insansız uçağın parçaları yapıldı. ASELSAN, TAI ve HAVELSAN internet sitelerinden araştırabilirsiniz. Sabah gazetesinin iftiralarına inanmayın. Benim gibi hem üniversitesini seven hem de yolun yapılmasını isteyen ODTÜ öğrencilerini rencide etmeyin....
26 Ekim 2013 Cumartesi 22:50
00:16
 // DÜNYANIN EN BOTANİK ADAMI
''mesele ağaç meselesi değil arkadaaşşş!'' meselenin ne olduğu ortada arkaş! Biz çok iyi anlıyoruz. Her şeyiniz sahte! Solculuğunuz da, çevreciliğiniz de, diplomanız da, insanlığını da, halkçılığınız da, vel hasıl her şeyiniz sahte!!! Erkekliğinizi de katmışmıydım...?...
25 Ekim 2013 00:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler