YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Asıl amaç Ergenekon'u durdurmak"
"Asıl amaç Ergenekon'u durdurmak"
03 Ekim 2010 08:10
Taraf yazarı Emre Uslu 'Haliç'te Yaşayan Simonlar' kitabıyla büyük tartışmalara neden olan Hanefi Avcı hakkında ilginç bir iddia ortaya attı.Uslu "Avcı önümüze cemaati atıyor. Asıl amaç Ergenekon'u sekteye uğratmak"diyor.

Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu, Haliç'te Yaşayan Simonlar kitabıyla Avcı'nın İstanbul ve Ankara'da Ergenekon operasyonlarına imza atan kamu görevlilerini hedef aldığına dikkat çekti.

"Avcı kurnaz bir şekilde önümüze cemaati atıyor ve kamuoyunun cemaati tartışmasını istiyor. Ama asıl amaç İstanbul ve Ankara'da Ergenekon operasyonlarını yapanları görevden aldırmak." iddiasını gündeme taşıdı. Uslu, Avcı'nın hapse girmesinin ise Ergenekon operasyonunu durdurma planının ikinci safhası olduğunu savunuyor. Avcı'nın 10 yıl 1. sınıf emniyet müdürlüğü yaptığına ve emrindeki cemaat mensubu kamu görevlilerine bir soruşturma dahi açtırmadığına dikkat çeken Uslu, "Ama kendini cemaatle mücadele kahramanı gibi sunuyor." vurgusu yapıyor. Avcı'nın kitabında 'cemaatçi' diye suçladığı polis ve savcıların ortak noktasının Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarını yapan birimlerden olduğunu aktarıyor.
Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler