YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aşı vuruldu, hastanelik oldu!
Aşı vuruldu, hastanelik oldu!
05 Kasım 2009 11:38
Domuz gribi aşısı vurulan genç hemşire hastanelik oldu!...

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde, domuz gribi aşısı vurulduktan sonra yüksek tansiyon ve kalp çarpıntısı şikayeti ortaya çıkan genç hemşire, tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Orhaneli Devlet Hastanesi Acil Servis'te görev yapan hemşire Şeyda K. (21), domuz gribi hastalığından korunmak amacıyla aşı yaptırdı.

Aşı vurulan bölgede kaşıntı ve kızarıklığın ortaya çıkması üzerine gerekli müdahale yapılan Şeyda K, bir süre sonra tekrar aynı şikayetler ortaya çıkınca çalıştığı hastanede tedavi altına alındı.

Genç hemşire, durumu daha da kötüye gidince Bursa Çekirge Devlet Hastanesine sevk edildi.

Solunum zorluğu çektiği öğrenilen genç hemşire, Doğancı Barajı mevkisinde doktor bulunan başka bir ambulansa nakledildi.

Çekirge Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'ndeki müdahalenin ardından gözlem altında tutulan Şeyda K'nin, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
        
''10 BİNDE BİR OLAN BİR OLAY''

İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kişinin vücut duyarlılığı ölçüsünde herhangi bir hastalıkla ilgili vurulan aşı sonrası, kaşıntı ve kızarıklık şikayetinin gelişmesinin normal olduğunu belirtti.

Hemşire Şeyda K'nin, domuz gribi aşısı vurulmasının ardından ortaya çıkan şikayete bağlı olarak, heyecandan tansiyonunun yükseldiğini ifade eden Akan, şunları söyledi:

''Bursa'da 10 bin kişiye aşı yaptık. 10 binde bir böyle bir olay yaşadık. Normal bir durum. Herhangi bir aşıdan sonra da böyle bir durum yaşanabilirdi. Heyecandan dolayı kalp çarpıntısı ve yüksek tansiyon şikayetiyle hastanede tedavi altına alındı.''

Akan, genç hemşirenin sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler